آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 182778
تاریخ انتشار : 1 خرداد 1395 10:36
تعداد بازدید : 1063

طرح بلندپروازانه وزارت ارشاد با ارایه فرهنگ کارت

به هر ایرانی 47 هزار تومان یارانه فرهنگی می رسد

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت نام الکترونیکی فرهنگ کارت ها را با 47 هزار تومان یارانه استفاده از مراکز فرهنگی آغاز کرد.

فناوران - این کارت به مانند کارت های خصوصی تخفیف دار که در کشور قابل دسترسی است، سرویس ارایه تخفیف استفاده از برخی مراکز تفریحی و خدماتی را می دهد. اما رویکرد اصلی آن موضوعات فرهنگی است و وزارت ارشاد هم در حالی این کارت ها را با 47 هزار تومان شارژ تحویل می دهد که قیمت کارت ها تنها 2 هزار تومان است.
 فرهنگ کارت چه می کند؟
فرهنگ کارت که برای نخستین بار در نمایشگاه کتاب تهران معرفی شد، با سیاست گذاری شبکه ملی فرهنگ و حمایت موسسه حامی مهربانو، بیمه و بانک ملت طراحی شده است. 
ارایه کارت اعتباری به مبلغ ده میلیون تومان برای خرید کالا و خدمات از مراکز طرف قرار داد، با دوره بازپرداخت  یکساله و کارمزد 16 درصد، تخفیف 40 تا 70 درصدی در مراکز تفریحی، رفاهی، اقامتی و امکان رزرو بلیط اتوبوس، قطار و هواپیما به صورت تلفنی و آنلاین و انتخاب تورهای خانوادگی با امکانات ویژه، ارایه مشاوره های تخصصی در زمینه پزشکی، روانشناسی، تغذیه، خانواده و غیره، که برای اینکار کافی است با شماره 3030 تماس گرفته شود. آموزش مجازی آفتاب با بیش از 400 عنوان دوره توسط اساتید مجرب و ارایه مدارک معتبر و امکان استفاده از خطوط پرسرعت اینترنت اپراتورها از مزایای این کارت عنوان شده است.
امکان استفاده از خدمات بیمه ای در مقابل خطرات ناشی از حادثه، نقص عضو و از کارافتادگی و جبران هزینه های پزشکی ناشی از حادثه در داخل و خارج از کشور، سامانه سهام که شامل دریافت کد معاملاتی آنلاین، ارایه خدمات مشاوره تبادل سهام، دریافت سهام صندوق سرمایه گذاری و گزارشات آمار و تحلیلی اختصاصی است، طرح ملی مهربانو که شامل بهبود سبک زندگی اسلامی ایرانی و ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی، ارایه خدمات اختصاصی به بانوان و دختران جوان ایرانی و انجام فعالیت های خیر و عام المنفعه در راستای مسوولیت اجتماعی است، ارایه خدمات ابر سلامت که شامل مشاوره با پزشکان مجرب، آزمون های سنجش تندرستی، خواندنی های سلامت و مدیریت اسناد پزشکی است و ارایه یارانه فرهنگی و تخفیف به سینماها و مراکز فرهنگی و ورزشی و دریافت تخفیف ویژه از محصولات فروشگاه های ایرانی ترنج از دیگر امکانات کارت ارایه شده از سوی وزارت ارشاد است.
 توضیحات موسویان
مرتضی موسویان رییس مرکز رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مورد گفت: تمامی افراد می توانند با ثبت نام در سایت نسبت به دریافت «فرهنگ کارت» اقدام کنند. وی افزود: متقاضیان دریافت «فرهنگ کارت» می توانند به سایت farhangcart.ir مراجعه و نسبت به ثبت نام و دریافت «فرهنگ کارت» اقدام کنند.
وی افزود: هر یک از فرهنگ کارت ها دارای 47 هزار تومان اعتبار است و قابلیت استفاده در مراکز فرهنگی، هنری، سینماها و مراکز آموزشی را دارد. همچنین دارندگان این کارت ها تا سقف 10 میلیون ریال تحت پوشش بیمه حوادث قرار خواهند گرفت.
موسویان ادامه داد: با هماهنگی های انجام شده دارندگان «فرهنگ کارت» می توانند با تخفیف 50 درصدی از تورهای تهران گردی استفاده کنند. این کارت ها همچنین قابلیت رزرو بلیت هواپیما، اتوبوس و قطار را دارند. با هماهنگی های انجام شده با بانک ملت نیز به دارندگان «فرهنگ کارت» وام 10 میلیون تومانی با نرخ 16 درصد تعلق خواهد گرفت.
رییس مرکز رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وعده داد: کارت های متقاضیان پس از ثبت نام ظرف 2 هفته به آن ها تحویل داده خواهد شد.
 مجموع تخفیف ها به 220 هزار تومان می رسد
مدیر روابط عمومی مرکز رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد نیز در این باره گفت: علاوه بر 47 هزار تومان شارژ فرهنگ کارت، تخفیف های نقدی مشخص دیگری مانند یارانه 47 هزار تومانی آموزش مجازی و یارانه 47 هزار تومانی استفاده از خدمات ابر سلامت نیز در این کارت ها در نظر گرفته شده و مجموع این یارانه ها به 220 هزار تومان می رسد.
وی افزود: براساس برنامه ریزی انجام شده از سال آینده در نمایشگاه های رسانه های دیجیتال در پایتخت و استان ها، بن های حمایتی وزارت ارشاد و مرکز فناوری اطلاعات تنها به دارندگان فرهنگ کارت حاضر در نمایشگاه ها ارایه می شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :