آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 182646
تاریخ انتشار : 29 اردیبهشت 1395 11:14
تعداد بازدید : 744

مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی

وام 10 میلیونی ازدواج هنوز ابلاغ نشده است

مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی ضمن اعلام اینکه هنوز وام 10 میلیون تومانی ازدواج ابلاغ نشده است، از احتمال کاهش سهمیه سایر تکالیف برای تامین وام 10 میلیونی ازدواج خبر داد.

 ایسنا- عل اصغر میر محمد صادقی ، درباره چگونگی تامین اعتبار وام 10 میلیون تومانی ازدواج که از سوی شورای نگهبان تایید شده است، گفت: زمانی که این قانون ابلاغ شود مکلف به اجرای آن هستیم.
وی افزود: تاکنون در این زمینه جلساتی با بانک‎ها داشتیم و بعد از این هم این جلسات ادامه خواهد داشت. باید در این خصوص تامین منابع جدید را با روش های جدید در نظر بگیریم. شاید برای تامین منابع در این زمینه سهمیه سایر تکالیف را کاهش دهیم.
وی گفت تاکنون این قانون به مرحله ابلاغ نرسیده است اما بررسی‎ها همچنان برای تامین منابع مالی وام 10 میلیون تومانی ازدواج ادامه دارد.
میرمحمدصادقی ادامه داد: 100 هزار میلیارد تومان مطالبات بانک ها از دولت است و مطالبات غیر جاری نیز افزایش پیدا کرده است که رقم آن (مطالبات غیر جاری بانک ها) 90 هزار میلیارد تومان است.
مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی تصریح کرد: ما در سال 1393 اولویت را به سرمایه در گردش دادیم و به بانک ها دیکته کردیم که فقط سرمایه در گردش پرداخت کنند و حتی صنایع و تولیداتی که باید سرمایه در گردش پرداخت می کردند را تعیین کردیم. با این دیدگاه بود که بانک مرکزی برنامه های خود را پیش برد.
وی افزود: کل تسهیلات پرداختی مان در سال گذشته، 417 هزار میلیارد تومان بود که نسبت به سال 1393 رشد داشته است و از این رقم هم 122 هزار میلیارد به بخش صنعت پرداخت شد.
میرمحمد صادقی اضافه کرد: به این موضوع اذعان داریم که بیشتر نگاه مان به سمت سرمایه در گردش بوده است؛ نه طرح های نیمه تمام.
وی با بیان دیگر اولویت های بانک مرکزی گفت:  تزریق منابع برای طرح هایی صورت خواهد گرفت که سودآوری و اشتغال زایی بیشتری داشته باشند و بتوانند صادرات محور باشند. در این صورت است که چرخه منابع صحیح اجرا می شود.
مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی درباره آخرین وضعیت نرخ سود بانکی گفت: نرخ سود بانکی همچنان در حال بررسی است و با اتفاقاتی که افتاده، امیدواریم کاهش نرخ سود در سیستم بانکی کلید بخورد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :