آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18264
تاریخ انتشار : 29 آبان 1391 10:19
تعداد بازدید : 896

طرح آمریکا برای کنترل دیابت با تلفن همراه

با کاربردی تر شدن گوشی های تلفن همراه، این دستگاه ها برای کنترل بیماری هایی مثل دیابت مورد استفاده قرار می گیرد.

موبنا- ماه نوامبر در تاریخ میلادی “ماه دیابت ملی” خوانده می‌شود، چرا که این بیماری هفتمین دلیل مرگ و میر در ایالات متحده آمریکا خوانده می‌شود.
بر اساس آمارهای منتشر شده توسط موسسه ملی بهداشت در آمریکا، 25.8 میلیون نفر در آمریکا از بیماری دیابت رنج می‌برند که هفت میلیون نفر از آنها از بیماری خود اطلاعی ندارند.
دیابت یک بیماری مزمن به شمار می‌رود که در نیتجه نقص در تولید انسولین به وجود می‌آید.
دیابت نوع یک در سنین حدود 20 سالگی و در نتیجه تولید نشدن انسولین توسط لوزالمعده رخ می‌دهد. در این نوع از دیابت لازم است که انسولین و دیگر داروها مصرف
 شود.
دیابت نوع دوم در افراد سن بالاتر اتفاق می‌افتد که بیشتر شایع است و می‌تواند با رژیم غذایی مناسب، دارو و ورزش کنترل شود.
بر این اساس موسسه ملی بهداشت در آمریکا اقدام به ارایه راهکارهایی برای بیماران کرده که بر اساس آن بتوانند بیماری خود را از طریق دستگاه‌هایی مثل گوشی‌های هوشمند کنترل کنند.
بر این اساس افرادی که دارای گوشی‌های هوشمند هستند می‌توانند میزان قند خون و کربوهیدارت خود را با استفاده از این دستگاه‌ها بررسی و کنترل کنند.
نرم افزار رایگانی با نام Glucose Buddy ارایه شده که می‌تواند میزان قند خون، کربوهیدارت و انسولین را وارد کرده تا فعالیت‌های روزانه و رژیم را برای کاربران مانیتور و بررسی کند.
این نرم افزار با گوشی‌های مبتنی بر آندروید و iOS اپل سازگار است. از سوی دیگر یک شبکه اجتماعی جدید با نام Diabetic Connect راه اندازی شده که بیماران می‌توانند با مربیان، پزشکان و حتی بیماران دیگر در ارتباط باشند و در زمینه مصرف دارو، رژیم و همه مواردی که برای آنها پیش می‌آید با یکدیگر تعامل کنند.
این شبکه هم اکنون 5/1 میلیون عضو دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :