آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18260
تاریخ انتشار : 29 آبان 1391 10:11
تعداد بازدید : 619

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:

اولویت 8 گروه های کالایی مشمول دریافت ارز شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه از امروز اولویت هشت گروه های کالایی نیز مشمول دریافت ارز در اتاق مبادلات ارزی می شوند، گفت: بر اساس تصمیم جدید دولت، مبنای محاسبه ارز و تعدیل تعرفه ها در گمرکات به گونه ای خواهد بود که اجرای نرخ مبادله ای و تعدیل تعرفه ها، تغییری در محاسبه و پرداخت عوارض گمرکی نسبت به قبل صورت نگیرد.

خبرگزاری مهر- حمید صافدل با بیان اینکه جزییات تصمیم‌گیری دولت برای تغییر در عوارض صادراتی ظرف روزهای آینده اطلاع‌رسانی خواهد شد، گفت: کمیته‌های کارشناسی در حال بررسی موضوع هستند که امیدواریم نتایج مناسبی برای صادرات کشور به دست آید.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین در خصوص غربال‌گری کالاهای اولویت هشت برای دریافت ارز از اتاق مبادلات ارزی افزود: ظرف امروز و فردا، اولویت هشت گروه کالایی نیز از اتاق مبادلات ارزی، ارز دریافت خواهند کرد.
وی گفت: سیاست دولت از ابتدا این بوده است که به اولویت‌های سه تا هشت ارز مبادلاتی اختصاص دهد که بر این اساس با اضافه شدن اولویت هشت به دریافت‌‎کنندگان ارز از اتاق مبادلات ارزی، این وعده محقق می‌شود.
به گفته صافدل، البته اختصاص ارز به نرخ مبادله‌ای به اولویت 9 نیز در دستور کار دولت قرار دارد و بر این اساس، تصمیم بر این است که رویه اختصاص ارز به تمامی گروه‌های کالایی استمرار یابد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: برخی از گروه‌های کالایی اولویت هشت که در رده‌های ماده اولیه، کالاهای نیمه‌ساخته یا کالای ساخته شده قرار دارند، به تفکیک دسته‌بندی شده‌اند، ولی اختصاص ارز به آنها تغییری نسبت به قبل ندارد، چراکه در بین اولویت‌ها، مبنای اختصاص ارز، به نرخ مبادله‌ای است و تنها گروه یک و دو کماکان ارز مرجع می‌گیرند.
وی همچنین از تصمیم جدید ارزی دولت خبر داد و گفت: بر اساس تصمیم جدید دولت، مبنای محاسبه ارز و تعدیل تعرفه‌ها در گمرکات به نحوی خواهد بود که هم‌زمانی اجرای اختصاص نرخ مبادله‌ای به کالاها با تعدیل تعرفه‌ها، باعث می‌شود که تغییری در محاسبه و پرداخت عوارض گمرکی صورت نگیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :