آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18253
تاریخ انتشار : 29 آبان 1391 10:2
تعداد بازدید : 964

پرونده کارگزاران روستایی مخابرات به دادگاه رفت

مجلس بررسی وضعیت قراردادهای کارگزاران روستایی را به قوه قضاییه
ارجاع داد.

موبنا- محسن بیگلری، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعتراض جمعی از کارگزاران روستایی در مقابل مجلس به دلیل مشخص شدن وضعیت قرارداد و استخدام آنها، گفت: تا چندی پیش طرف قرارداد این افراد به صورت مستقیم شرکت مخابرات بود، ولی در شرایط حاضر بستن قرارداد به پیمانکاران مخابراتی واگذار شده است.
وی با بیان اینکه پیمانکاران مخابرات بسیاری از کارگزاران را تعدیل نیرو کرده و با برخی دیگر با حقوق بسیار ناچیز قرارداد منعقد کرده، افزود: کارگزاران روستایی تمایل دارند که به صورت مستقیم با مخابرات قرار داد منعقد کنند.
وی با اشاره به مذاکرات پی در پی مجلس با مخابرات در این خصوص، افزود: به دلیل عدم اجرای این مصوبه توسط مخابرات، مجلس بررسی این موضوع را به قوه قضاییه ارجاع داده تا به این شکل مخابرات ملزم به اجرای این
مصوبه باشد.
این نماینده مجلس تعداد کارگزاران روستایی را هفت هزار نفر اعلام کرد و گفت: به غیر از شرکت‌های مخابراتی کرمانشاه، سمنان، بوشهر و ایلام، هیچ کدام از دیگر شرکت‌های مخابراتی با کارگزاران روستایی قراردادی منعقد نکرده و برخی ازاین افراد چندین ماه است که حقوقی دریافت نکرده‌اند.
بیگلری افزود: این افراد باید شرایط کار و وضعیت قراردهای خود را از قوه قضاییه پیگیری کنند.
جمعی از کارگزاران مخابرات روستایی روز گذشته در اعتراض به عدم اجرای مصوبات مجلس مقابل درب شمالی مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.
این کارگزاران مخابرات روستایی که از استان‌های خوزستان، گیلان، آذربایجان غربی، لرستان و کردستان آمده بودند خواستار حذف پیمانکاران و انعقاد قرارداد مستقیم بودند.
تجمع‌کنندگان عنوان می‌کردند که هشت ماه است حقوق نگرفته و تحت پوشش بیمه هم نیستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :