آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18251
تاریخ انتشار : 29 آبان 1391 10:0
تعداد بازدید : 909

اپراتور چهارم عضو مجمع FTTH اتحادیه ارتباطات راه دور شد

شرکت ایرانیان نت به عنوان اپراتور چهارم کشور و با عنوان PLATINUM MEMBER در مجمع FTTH خاورمیانه و آفریقای شمالی پذیرفته شد.

 ایسنا- PLATINUM MEMBER درواقع جایگاه و رتبه اعضا نسبت به یکدیگر بوده که بر اساس آن امتیازات خاصی به آن تعلق می‌گیرد. از این رو اپراتور چهارم توانست با گذارندن مراحل رسیدگی و ممیزی این جایگاه را به دست آورد.
 همچنین مجمع FTTH بازوی اجرایی اتحادیه ارتباطات راه دور ملل متحد بوده که بزرگ ترین و معتبرترین سازمان مرتبط با شبکه‌های پهن باند مبتنی با فیبر است و اعضایی همچون آلکاتل، کورینگ، هواوی، ZTE و اریکسون در آن حضور مستمر و موثر دارند. توصیه‌ها و استانداردهای پیشنهادی این سازمان مبنای بسیاری از استانداردهایی است که در نهایت توسط اتحادیه ارتباطات راه دور ملل متحد تصویب و منتشر می‌شود.
آغاز ارایه خدمات اپراتور چهارم از سال 93
مدیرعامل شرکت ایرانیان نت از اخذ پروانه اپراتور چهارم خبر داد و گفت: واگذاری و بهره‌برداری از سرویس‌های اپراتور چهارم از 18 ماه آینده در تهران شروع خواهد شد.به گزارش موبنا حسین شفیع با بیان اینکه اپراتور چهارم از یک ماه گذشته پروانه فعالیت خود را از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گرفته است، گفت: قرار است این اپراتور طی هشت سال، هشت میلیون پورت اینترنت در سراسر کشور واگذار کند.وی با بیان اینکه این اپراتور در شرایط حاضر در حال انجام کارهای مطالعاتی و انتخاب مشاور است، گفت: اپراتور چهارم پروژه خود را از تهران شروع خواهد کرد.مدیرعامل شرکت ایرانیان نت با بیان اینکه واگذاری و بهره‌برداری از سرویس‌های اپراتور چهارم از 18 ماه آینده شروع خواهد شد، افزود: این اپراتور در مرحله نخست حدود 400 هزار پورت اینترنت واگذار می‌کند.شفیع با بیان اینکه این اپراتور باید طی دو سال دو میلیون پورت اینترنت واگذار کند، گفت: بودجه در نظر گرفته شده برای این پروژه طی دو سال 800 میلیارد دلار پیش‌بینی شده است.وی با بیان اینکه از طریق برگزاری مناقصه مشاور این پروژه مشخص خواهد شد، افزود: برای شرکت مشاور حضور یک شریک خارجی نیز در نظر گرفته شده است. شرکت ایرانیان نت به عنوان اپراتور چهارم ارتباطات کشور توانسته پروانه فعالیت خود را از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اخذ کند.
اپراتور چهارم ارتباطات کشور ماموریت دارد تا بستر مناسب برای در اختیار گذاشتن پهنای باند با اهداف مختلفی همچون توسعه‌ کسب و کارها را فراهم آورده و دسترسی به پهنای باند بالا را برای خانواده‌ها و کسب و کار و ادارات ایجاد ‌کند.مطالعات صورت گرفته در مؤسسه تحقیقات وزارت ارتباطات نشان داد که ایجاد این شبکه علاوه بر افزایش ضریب نفوذ دسترسی پهن باند در کشور حداقل 20 میلیارد دلار GDP کشور را افزایش و باعث ایجاد ثروت ملی و رفاه عمومی می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :