آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18249
تاریخ انتشار : 29 آبان 1391 9:59
تعداد بازدید : 1489

گشت زنی پلیس فتا در فضای عمومی اینترنت

سرپرست معاونت تشخیص و پیشگیری پلیس فتا گفت: پلیس در فضای عمومی اینترنت گشت زنی کرده و علاوه بر شناسایی مشکلات و جرایم با مجرمان اینترنتی برخورد می کند.

خبرگزاری مهر- سرهنگ علی نیک‌نفس گفت: پلیس در فضای سایبر اقدام به گشت‌زنی کرده و علاوه بر شناسایی صفحات کلاهبرداری (فیشینگ) برای مقابله با جرایم عمومی در فضای سایبر که ممکن است بخشی از هم‌وطنان با آن روبه‌رو شوند حضور دارد. پلیس در هر مکانی از فضای سایبر که کاربری حضور داشته باشد اقدام به گشت‌زنی اینترنتی و رصد می‌کند.
وی با هشدار نسبت به استفاده از هکرها توسط برخی از سازمان‌ها و دستگاه‌ها گفت: هکر به معنای نفوذگر از نظر قانونی مجرم است و نه تنها پلیس ارتباطی با آنها برای استفاده ندارد بلکه به سازمان‌ها و دستگاه‌ها نیز توصیه می‌کنیم از به‌کارگیری هکرها به عنوان کارشناس امنیت برای شناسایی حفره‌های امنیتی خود خودداری کنند.
سرپرست معاونت تشخیص و پیشگیری پلیس فتا گفت: در این زمینه پلیس از کارشناسان امنیت استفاده می‌کند که تفاوت بسیاری با هکرها دارند. این افراد توانایی نفوذ به حفره‌های امنیتی را دارند اما اقدام به ارتکاب جرم نمی‌کنند. پلیس با روی گشاده با افرادی که کارشناس امنیت شبکه هستند همکاری خواهد کرد و از دانش تخصصی آنها استفاده می‌کند.
دستگیری مدیران سایت بزرگ همسریابی
رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات سمنان از دستگیری مدیران سایت همسریابی در سمنان که با جانمایی آرم پلیس فتا در سایت خود اقدام به کلاهبرداری از جوانان می کردند، خبرداد.
به گزارش ایسنا، سرهنگ میراحمدی در تشریح این خبر گفت: در راستای وظایف این یگان و در راستای کاهش جرایم و تخلفات در فضای مجازی کارشناسان در حین رصد سایت‌ها و صفحات اینترنتی، سایتی را به عنوان همسریابی شناسایی و تحقیقات خود برای شناسایی مدیران آن آغاز کردند.
وی افزود: در این راستا تحقیقات ادامه و با انجام اقدامات پلیسی و تخصصی، هویت دو متهم که با همکاری با یکدیگر این سایت را مدیریت می‌کردند، شناسایی و دستگیر شدند.
میراحمدی با بیان اینکه متهمان با جانمایی آرم پلیس فتا در صفحه اصلی سایت اقدامات خود را به نوعی قانونی جلوه داده و جعل عنوان کرده بودند، ادامه‌داد: متهم پس از بازجویی‌های صورت گرفته و مشاهده مستندات به جرم خود اعتراف و در بررسی‌ها روی این سایت شخص شد متهمان ظرف مدت 40 روز حدود بیست هزارتن را عضوگیری کرده و از این رو درآمد زیادی را کسب کرده‌اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :