آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18242
تاریخ انتشار : 29 آبان 1391 9:46
تعداد بازدید : 762

با رسیدگی به درخواست همراه ‌اول

پژویان: ممنوعیت عرضه نسل سه موبایل را برطرف می کنیم

شورای رقابت اقدامات لازم را در راستای رفع مشکل فعالیت اپراتورهای تلفن همراه در نسل سوم تلفن همراه انجام خواهد داد.

موبنا- جمشید پژویان، رییس شورای رقابت با بیان اینکه شورای رقابت هر نوع اقدامی را در راستای توسعه مخابرات و تعدیل بازار تلفن همراه انجام می‌دهد، گفت: شورای رقابت درخواست شرکت ارتباطات سیار ایران را در خصوص فعالیت در نسل سوم تلفن همراه بررسی می‌کند.
وی با اشاره به دوره تمدید دوره حفاظت اپراتور سوم تلفن همراه گفت: باید پروانه این اپراتور مورد بررسی قرار بگیرد و پیگیری شود که آیا تمدید دوره حفاظت در پروانه این اپراتور وجود دارد یا خیر.
پژویان با تاکید بر اینکه بررسی این موضوع در حیطه اختیارات شورای رقابت قرار دارد، گفت: این شورا به هر طریق سعی می‌کند این مشکل را برای اپراتورهای تلفن همراه برطرف کند.
این در حالی است که وحید صدوقی، مدیرعامل همراه اول با انتقاد از تمدید دوره حفاظت اپراتور سوم گفت: برای ارایه خدمات نسل سوم پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهیم و در صورت عدم نتیجه موضوع را از شورای رقابت پیگیری خواهیم کرد زیرا با توجه به وظیفه ذاتی شورای رقابت، این شورا وظیفه دارد تا از ایجاد انحصار در تمام بازارها جلوگیری کند.
صدوقی افزود: در این مدت نیز حتی اندکی از طراحی، توسعه و نوسازی شبکه همراه اول عقب نخواهیم نشست.
مدیرعامل همراه اول با بیان اینکه اگرچه ارایه سرویس منوط به دریافت فرکانس از رگولاتوری است، اما همراه اول در طراحی از چهار باند فرکانس‌های مختلف استفاده کرده‌، گفت: به این ترتیب اپراتور اول خود را برای ارایه خدمات نسل سه و چهار تلفن همراه آماده کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :