آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18240
تاریخ انتشار : 29 آبان 1391 9:42
تعداد بازدید : 681

حفاری، تلفن همراه شش استان را قطع کرد

مدیرعامل مخابرات فارس، دلیل قطعی تلفن های همراه در روز چهارشنبه گذشته را بی توجهی پیمانکار شهرداری در انجام حفاری و قطع کابل فیبرنوری اعلام کرده است.

ایسنا- عبدالعظیم قنبریان، مدیرعامل مخابرات فارس دلیل قطعی تلفن‌های همراه در روز چهارشنبه، بی‌توجهی پیمانکار شهرداری در انجام حفاری و قطع کابل فیبرنوری اعلام شده است.
قنبریان در این نمابر اعلام کرده که پیمانکار یکی از طر‌ح‌های عمرانی شهرداری شیراز (تقاطع غیرهم‌سطح ستارخان) بدون هماهنگی با شرکت مخابرات فارس به حفاری اقدام کرده و براثر آن فیبرنوری و خطوط ارتباطی مخابرات قطع شده بود.
وی این قطعی را زمینه‌ساز قطع ارتباط تلفن‌های همراه اول در استان‌های فارس، کهکیلویه و بویر احمد، بوشهر، هرمزگان و بخش‌هایی از استان‌های یزد و کرمان دانسته و عنوان کرده است که تلفن‌های همراه در این محدوده ساعت 15:30 دقیقه روز چهارشنبه 24 آبان ماه قطع و با تلاش‌های متخصصان مخابرات، از حوالی 20:30 دقیقه همان‌روز با برطرف کردن اختلال، امکان برقراری ارتباط ایجاد شده است.
قنبریان با این تاکید که هیچ مشکلی با مدیران شهرداری و انجام امور عمرانی توسط این دستگاه یا دستگاه‌های اجرایی دیگر نداریم گفت: این تخلف توسط پیمانکار انجام شده و جلسات مشترکی بین شهرداری و مخابرات برای دستیابی به هماهنگی بیشتری و جلوگیری از اتفاقات مشابه باید برگزار شود.
گفتنی است، روزهای دوشنبه و چهارشنبه هفته گذشته در دو نوبت و هر بار حدود پنج ساعت تلفن‌های همراه اول مشترکان این سیستم در کلان‌شهر شیراز قطع شد.
پروژه تقاطع غیرهمسطح ستارخان مدت سه ماه معطل جابه‌جایی تاسیسات خدمات شهری نظیر مخابرات، آب، برق و فاضلاب مانده است و اخیرا شرکت مخابرات پس از اتمام نامه‌نگاری‌ها اقدام به جابه‌جایی خطوط فیبرنوری کرده است.
این اختلال به گفته مخابرات ارتباط تلفن‌های مشترکان همراه اول در حداقل شش استان را دچار اشکال کرده بود.
مدیرعامل مخابرات فارس اعلام کرده که اگر مخابرات قصد قطع خطی را از خطوط تلفنی داشته باشد، حداقل 48 ساعت قبل اطلاع‌رسانی می‌کند، حال آنکه در خصوص قطعی تلفن روز دوشنبه هیچ‌گونه اطلاع‌رسانی انجام نشده بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :