آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18201
تاریخ انتشار : 28 آبان 1391 10:8
تعداد بازدید : 574

معاون تعزیرات حکومتی تهران:

کالاهای فاقد برچسب شبنم قاچاق محسوب می شوند

مرتضی تمدن، در حاشیه جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان تهران در جمع خبرنگاران گفت: تمام ستادها فعال شده اند و روند مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان تهران گسترش یافته است.

خبرگزاری فارس- وی افزود: فرمانداران به عنوان روسای کمیسیون‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز، تمامی سازمان‌های انتظامی و اطلاعاتی در این نشست حضور داشتند تا برای مرحله جدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز مهیا شوند.
تمدن گفت:‌ قاچاق کالا تولید را از رونق می‌اندازد و درآمدهای دولتی را کاهش می‌دهد.
استاندار تهران به اجرای طرح شبنم اشاره کرد و گفت:‌ این طرح یک کد شناسایی برای کالاهایی است که از مجاری رسمی وارد کشور می‌شوند و موجب می‌شود کالاهایی که از مجاری غیرقانونی و غیررسمی وارد می‌شود، شناسایی شود.
وی افزود: طرح شبنم باید فراگیر و در میان مردم فرهنگ‌سازی شود.
وی با اشاره به اینکه انبارهای دپوی کالای قاچاق شناسایی می‌شوند، گفت: در اطراف تهران انبار دپوی کالای قاچاق بیش از دیگر نقاط کشور است. بنابراین باید یک اقدام دقیق کارشناسی برای شناسایی این انبارها شود.
تمدن با بیان اینکه از ابتدای امسال هفت هزار و 500 پرونده قاچاق کالا در استان تهران تشکیل شده است، گفت: اجازه نمی‌دهیم مساله قاچاق کالا به روندی تبدیل شود که به تولید ملی لطمه وارد کند. بنابراین کار مبارزه با قاچاق کالا در استان تهران تشدید می‌شود.
خبر دیگر در مورد طرح شبنم اینکه براساس اعلام تعزیرات حکومتی، از این پس کالاهای فاقد برچسب شبنم ضبط می‌شوند.
بزرگمهر صادقی نیچکوهی معاون تعزیرات تهران گفت: با توجه به اجرای طرح شبنم به طور سراسری از این پس کالاهای که فاقد طرح شبنم هستند در نزد تعزیرات کالای قاچاق به حساب می‌آید و تعزیرات در مقام رسیدگی و در راستای اجرای حکم علاوه بر ضبط کالا به نفع دولت نیز به جریمه در حق دولت محکوم خواهند
 شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :