آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18199
تاریخ انتشار : 28 آبان 1391 10:5
تعداد بازدید : 456

تبلت جدید مایکروسافت دادگاهی می شود

یک وکیل در کالیفرنیا از شرکت مایکروسافت شکایت کرد و اعلام کرد که تبلت سرفیس این شرکت، برخلاف تبلیغات صورت گرفته دارای تمام میزان فضای ذخیره سازی گفته شده نیست.

خبرگزاری مهر- اندرو سوکولووسکی وکیلی در لس‌آنجلس گفت که هفته گذشته یک تبلت سرفیس 32 گیگابایتی خریداری کرده است اما پس از آنکه چند فایل موسیقی و متنی وارد آن کرده، حافظه آن به پایان رسیده است.
وی به این نتیجه رسیده است که بخش قابل توجهی از این 32 گیگابایت توسط سیستم‌عامل و برنامه‌های از پیش نصب شده چون Word و Excel اشغال شده و تنها 16 گیگابایت برای استفاده کاربر در نظر گرفته شده است.
مایکروسافت در بیانیه‌ای اعلام کرده که این دادخواست شانسی در دادگاه ندارد.
در این بیانیه آمده است: مصرف کنندگان می‌دانند که سیستم‌عامل و برنامه‌های از پیش نصب شده روی حافظه داخلی دستگاه بخشی از حافظه ذخیره‌سازی آن را اشغال کرده است از این رو آنها می‌توانند برای افزایش حافظه از کارت‌های میکرو اس دی و پورت یو اس بی استفاده کنند.
مایکروسافت روز پنج نوامبر (15 آبان ماه) به طور دقیق اعلام کرده بود که چه میزان از حافظه ذخیره‌سازی اطلاعات تبلت سرفیس در اختیار کاربر قرار گرفته است. به طوری که تبلت‌های 32 گیگابایتی، 16 گیگابایت و تبلت‌های 64 گیگابایتی 25 گیگابایت آزاد در اختیار کاربر قرار می‌دهند.
فروش تبلت سرفیس از 26 اکتبر (پنج آبان ماه) آغاز شده است و سوکولووسکی تبلت خود را روز هفت نوامبر (17 آبان ماه) خریداری کرده است.رت فرانسیسکو که وکالت این وکیل را برعهده دارد گفت که موکلش هرگز پاسخ‌های مایکروسافت را ندیده است و جزییات در وب‌سایت مایکروسافت مبهم ارایه شده است.برای دستگاه‌های قابل حمل داشتن حافظه کمتر از چیزی که درباره آن گفته شده امری معمول است. فلش درایوها و کارت‌های حافظه معمولا کمتر از چیزی که در آن گفته شده حجم دارد و کاربر معمولا به هفت درصد از میزان اصلی و تبلیغ شده دسترسی ندارد.در تبلت‌های اپل که به نام آی‌پد شناخته می‌شوند کاربر به تمام حافظه گفته شده به جز 11 درصد دسترسی دارد اما سیستم‌عامل و برنامه‌های از پیش نصب شده دارای حافظه جداگانه خود هستند.چندی پیش نیز کاربران به عدم استحکام پوشش لمسی تبلت سرفیس پس از چند روز استفاده اعتراض کرده بودند. پوشش لمسی تبلت سرفیس که دارای صفحه کلید است پس از استفاده چند روزه تعدادی از کاربران مستهلک شده و به گونه‌ای شکاف برداشته که اجزا داخلی آن نمایان شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :