آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18196
تاریخ انتشار : 28 آبان 1391 9:59
تعداد بازدید : 992

مخابرات تهران تلویزیون اینترنتی "شیما" را معرفی کرد

تلویزیون اینترنتی تعاملی توسط شرکت مخابرات استان تهران و با همکاری یکی از شرکت های زیرمجموعه سازمان صدا و سیما در دو منطقه تهران رسما راه اندازی شد.

خبرگزاری مهر- سمیع‌الله صادقی، معاون فنی مهندسی شرکت مخابرات استان تهران از راه‌اندازی رسمی تلویزیون اینترنتی "شیما" هم‌زمان با سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابراتی و اطلاع‌رسانی ایران تلکام 2012 خبر داد و گفت: این سرویس برای شروع در دومنطقه دو و هشت تهران فعال شده است.
وی با بیان اینکه مخابرات با توسعه پورت‌های پرسرعت اینترنت برنامه‌های بسیاری برای استفاده از این ظرفیت‌ها در دستور کار دارد که یکی از آنها راه‌اندازی IPTV است.
وی افزود: هم‌اکنون مشترکان تلفن ثابت در دو منطقه دو و هشت تهران می‌توانند برای نصب این سرویس از طریق مرکز تماس 3838 و با حضور در مراکز تلفن ثابت محل اقامت خود اقدام کنند.
صادقی با تاکید بر اینکه راه‌اندازی تلویزیون اینترنتی در دو بخش سرویس و محتوا تعریف شده است، افزود: این سرویس با همکاری شرکت “تکتا” وابسته به صدا و سیما در زمینه تولید محتوا نصب و راه‌اندازی شده است.
معاون فنی مهندسی شرکت مخابرات استان تهران از خدماتی چون Live TV، ویدیو درخواستی، تایم شیفت و گیم به عنوان سرویس‌های در حال ارایه این شبکه نام برد و گفت: سرویس Live TV پخش مستقیم و زنده تمامی کانال‌های تلویزیونی و ماهواره‌ای مورد تعریف صدا و سیما را امکان‌پذیر می‌کند و با سرویس تایم شیفت نیز امکان استفاده از برنامه‌های یک هفته قبل تلویزیون وجود دارد. در همین حال سرویس ویدیو درخواستی -VOD - با قرار گرفتن شش هزار سایت فیلم و سریال‌های مختلف و سرویس گیم گروهی و شبکه‌ای در اتاق‌های گیم از دیگر سرویس‌های تلویزیون اینترنتی هستند.
وی با بیان اینکه برای راه‌اندازی این سرویس، مشترکان باید علاوه بر خط اینترنت پرسرعت ADSL از مخابرات، مبلغ 150 هزار تومان برای ست آپ باکس و 20 هزار تومان نیز برای هزینه نصب پرداخت کنند، افزود: این سرویس ماهیانه نیز حدود 10 هزار تومان هزینه دارد.صادقی ارایه سرویس‌های پرداختی، روزنامه الکترونیکی، اطلاعات هواشناسی، ترافیک، زیارت و سیاحت از راه دور را از جمله برنامه‌های مدنظر برروی تلویزیون اینترنتی تعاملی “شیما” در آینده عنوان کرد و گفت: محدودیتی در ارایه این سرویس وجود ندارد و ارایه سرویس تا 100 هزار نفر وجود دارد و هم‌اکنون نیز 35 هزار سرویس آماده واگذاری است.
معاون شرکت مخابرات استان تهران از آمادگی این شرکت برای واگذاری سرویس تلویزیون اینترنتی در دو استان تهران و کرج در صورت ارایه سرویس و آمادگی صدا و سیما برای تولید محتوا خبر داد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :