آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18182
تاریخ انتشار : 28 آبان 1391 9:35
تعداد بازدید : 1153

احتمال ثبت سفارش مجدد لوازم صوتی و تصویری

گوشی موبایل در انتظار دریافت ارز مبادله ای

رییس اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوتی و تصویری گفت: با توجه به اینکه لوازم صوتی و تصویری جزو کالاهای لوکس به حساب نیامده و تولیدات داخلی نیز جواب گوی میزان تقاضا نیست، احتمال ثبت سفارش مجدد این لوازم وجود دارد.

ایسنا- ابراهیم درستی درباره ثبت سفارش مجدد تلفن همراه با تاکید بر اینکه به دنبال تخصیص ارز مبادله‌ای به موبایل هستیم، اعلام کرد: عمده مشکل ما بر سر ممنوعیت واردات گوشی تلفن همراه بود که با رایزنی‌های انجام شده با سازمان توسعه تجارت ثبت سفارش آن آزاد شد. وی افزود: گوشی تلفن همراه نمی‌تواند جزو کالاهای واردات ممنوع باشد و باید علاوه بر ثبت سفارش شدن ارز مبادله‌ای به آن تعلق گیرد.
درستی با بیان اینکه گوشی تلفن همراه محبوب‌ترین کالای اطلاعاتی در ایران است، گفت: با ثبت سفارش مجدد این کالا به طور قطع قیمت‌ها در بازار تعدیل یافته و همچنین در پی تعلق گرفتن ارز مبادلاتی برای گوشی تلفن همراه که در دست بررسی است شاهد کاهش چشمگیر قیمت‌ها در بازار خواهیم شد.
رییس اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی و تصویری در مورد ثبت سفارش لوازم صوتی و تصویری گفت: لوازم صوتی و تصویری جزو کالاهای مورد نیاز خانواد‌ه‌های متوسط است. چطور می‌توان واردات کالاهایی نظیر تلویزیون، یخچال، کولر و ماشین لباسشویی را که تهیه آنها بیش از چهار میلیون تومان هزینه بر نمی‌دارد ممنوع کرد.
درستی با تاکید بر اینکه باید به تمامی لوازم صوتی و تصویری ارز مبادله‌ای تعلق گیرد و ما نیز در این باره در حال مذاکراتی با سازمان توسعه تجارت هستیم گفت: ممنوع کردن واردات این کالاها صرفا فشاری بر روی مصرف کننده است.
رییس اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی و تصویری گفت: با تک نرخی شدن دلار ریشه بسیاری از مشکلات حل شده و ثبات در بازار ارز به وجود می‌آید.
وی با بیان اینکه در حال رایزنی‌هایی برای آزاد کردن واردات لوازم صوتی و تصویری هستیم گفت: طی جلسات با سازمان توسعه تجارت نظرات و دیدگاه‌های خود را ارایه کرده و امیدواریم پس از آزاد شدن واردات گوشی تلفن همراه لوازم صوتی و تصویری نیز مجددا ثبت سفارش شوند. درستی با تاکید بر اینکه احتمال این که لوازم صوتی و تصویری مجددا ثبت سفاش شوند زیاد است گفت: بهتر است قبل از این که تصمیماتی پشت درهای بسته گرفته شود با اتحادیه‌های مربوطه نیز مشورت شده و ما نیز نظرات خود را اعلام کنیم. رییس اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی و تصویری افزود: تولید این کالاها در داخل به اندازه‌ کافی نیست و در صورت عدم عرضه متناسب با تقاضا ما تنها با پدیده افزایش قاچاق مواجه می‌شویم. وی در پایان با تاکید بر اینکه نباید در واردات کالاهایی که مورد نیاز مصرف کنندگان داخلی است محدودیتی ایجاد شود، گفت: با این کار نه تنها جلوی قاچاق گرفته نمی‌شود بلکه بهانه‌ای برای افزایش آن نیز هست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :