آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 181698
تاریخ انتشار : 18 اردیبهشت 1395 11:3
تعداد بازدید : 785

زنان و ارومیه در مرکز توجه

بهار ادیبان- کاربران هفته آرامی را در شبکه های اجتماعی پشت سر گذاشتند. هر چند ابتدای هفته در تناقض گفته های مسوولان درباره مینو خالقی (نماینده زنی که هنوز مشخص نیست وارد مجلس می شود یا نه) سر شد، پایان هفته کاربران از توجه برنده اسکار امسال، دی کاپریو به وضعیت دریاچه ارومیه هیجان زده شدند. نکته دیگر مورد توجه گفت وگوی کاربران شبکه های اجتماعی در هفته گذشته افزایش تعداد زنان در مجلس دوره دهم و کاهش تعداد روحانیون بود.

 یکی از داغ ترین سوژه های هفته گذشته کاربران در شبکه های اجتماعی به خصوص توییتر افزایش تعداد نمایندگان زن در مجلس و کاهش تعداد روحانیون بود. افزایش تعداد نمایندگان زن حتی از سوی رییس جمهور نیز مورد توجه قرار گرفت. توییت اکانت منتسب به حسن روحانی در مورد حضور زنان در دهمین مجلس شورای اسلامی از سوی کاربران مورد استقبال قرار گرفت: برای اولین بار ۱۸ خانم به #مجلس راه یافتند که رکورد است. خوشحالیم که بانوان در همه صحنه ها حضور دارند. این در حالی است که 17 نماینده زن به مجلس راه یافتند و مینو خالقی پشت در مجلس مانده است. برخی معتقدند روحانی وی را هم در زمره راه یافتگان حساب کرده است.
 آغاز نمایشگاه کتاب امسال مانند سال های گذشته از سوی کاربران مورد استقبال قرار نگرفته که یکی از دلایلش تغییر مکان برگزاری نمایشگاه و دور بودن آن عنوان شده است. اما ناشران فعال در شبکه های اجتماعی، اپلیکیشن هایی که در نمایشگاه کتاب به بازدیدکنندگان سرویس می دهند مانند پینش و شهرداری محتوای زیادی درباره نحوه دسترسی به نمایشگاه، کتب و اطلاعات مربوط به نشست های ناشران منتشر کردند.
عکسی که بازیگر برنده اسکار امسال، دی کاپریو از دریاچه ارومیه در صفحه اینستاگرامش منتشر کرده است، کاربران ایرانی، برخی رسانه ها و فعالان محیط زیست را پایان هفته گذشته به خود مشغول کرد. این عکس که عکاس آن سولماز دریانی است و اسکله ای را در بخش خشک شده دریاچه نشان می دهد بیش از 250 هزار لایک در ایسنتاگرام خورده است. مهناز افشار بعد از انتشار این عکس در صفحه دی کاپریو توییت کرد: «کاش پست دی کاپریو در مورد ارومیه باعث تدبیری شود که حیات به این دریاچه نیمه جان بازگردد و تلنگری باشد همه ما که یادمان نرود #LakeUrmia


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :