آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 181688
تاریخ انتشار : 18 اردیبهشت 1395 10:52
تعداد بازدید : 639

کانال های تلگرامی، علیه بازار سرمایه

کارشناس بازار سرمایه در مورد پول هیجانی که اواخر سال گذشته وارد بازار شد، گفت: اصلا معتقد نیستم، پولی از بازار خارج شده منتهی بازیگرها کمی کم تحرک تر شدند که بخشی از این کم تحرکی به وجود کانال های تلگرامی برمی گردد.

سنا- علی اصغرزاده صادق مدیرعامل کارگزاری آفتاب درخشان خاورمیانه گفت:  برخی کانال های تلگرامی به یک آسیب برای بازار سرمایه تبدیل شدند. این گروه های تلگرامی به اسم تحلیل تکنیکال، پول را به سمت یک سهمی روانه می کنند و باعث می شوند که آن سهم چند روز رشد داشته باشد در حالی که این بالا و پایین رفتن ها بابت قدرت پول است نه سیگنال بر اساس نمودارهای تکنیکال و این رویه بازار را متلاطم کرده و سهام دار خرد را متضرر می کند.
مدیرعامل کارگزاری آفتاب درخشان خاورمیانه در این باره توضیح داد: سیگنال ها حالت رسمی ندارند بلکه قدرت پول است که به سیگنال ها هویت می دهد. پول به واسطه این کانال ها در سهم ها تجمیع می شود و روی یک تکنیکالی که این افراد مدنظرشان است با قدرت پول الگوهایشان تایید می شود.
اصغرزاده ادامه داد: همین امر باعث می شود زمانی که به آن هدف می رسند، گردانندگان و بازیگران اصلی این کانال های تلگرامی،  سهم را در اوج خالی کنند یا حتی قبل آن این کار را انجام دهند و در نهایت باعث می شوند سهام دار خرد متضرر شود و این مشکل کنونی بازار است.
این کارشناس بازار سرمایه خطاب به سهامداران حقیقی گفت: سهامداران با یک مشاور وارد بحث خرید و فروش سهام شوند و به سیگنال ها و مشاوره هایی که افراد به صورت غیر قانونی ارایه می کنند توجهی نکنند و سعی کنند با مطالعه و دریافت مشاوره از شرکت های داری مجوز سبدگردانی و همچنین صندوق های سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادر سرمایه گذاری کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :