آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 181687
تاریخ انتشار : 18 اردیبهشت 1395 10:51
تعداد بازدید : 591

25 ساعت با Vive روی چشم

رکورد ماندن در دنیای مجازی شکست

فناوری واقعیت مجازی از آن دست فناوری هایی است که نه به اندازه چاپ سه بعدی اما بیشتر از فناوری های دیگر در زندگی ما تحول ایجاد کرده است. این فناوری ما را در دنیای مجازی غرق می کند که همه قوانین آن با قوانین دنیای واقعی ما فرق دارد. تاکنون محققان سعی کرده اند که از این فناوری در کارهای دیگری استفاده کنند. به طور مثال به تازگی، سامسونگ با ایجاد قابلیت جدیدی با نام Bedtime VR Stories به والدین امکان می دهد که با استفاده از تکنولوژی واقعیت مجازی برای کودکان خود داستان تعریف کنند و بدون نیاز به حضور در کنار کودک خود، وی را بخوابانند. با این اوصاف، بعضی از افراد چنان با این فناوری خو گرفته اند که شب و روزشان شده واقعیت مجازی! تا حدی که یک مرد توانسته در میزان زمان استفاده از این فناوری رکورد شکسته و نام خود را در گینس ثبت کرده است.

The Verge- یکی از مشکلات بزرگ هدست های واقعیت مجازی فعلی این است که با استفاده مداوم از آنها، برخی افراد دچار حالت تهوع می شوند. اگرچه چنین مشکلی ممکن است در برابر تجربه ای که از حضور در محیط واقعیت مجازی کسب می شود کم اهمیت به نظر برسد، اما از سوی دیگر سبب خواهد شد بخش اعظمی از علاقه مندان به تکنولوژی مورد اشاره را اشخاصی تشکیل دهند که قادر به تجربه آن نخواهند بود. با این اوصاف، هر کسی نمی تواند با این ابزار خو بگیرد و پس از گذشت چند دقیقه و یا حداکثر یکی دو ساعت، مجبور به درآوردن هدست و به نوعی بیرون آمدن از این دنیای خیالی می شود. 
اما باید بدانید که یک فرد به مدت 25 ساعت و آن هم به صورت پیوسته، در این دنیای مجازی بوده است. این فرد که درک وسترمن (Derek Westerman) نام دارد، در زمینه تولید فیلم و نمایشنامه نویسی کار می کند. وی توانست رکورد 25 ساعت متوالی ماندن در دنیای واقعیت مجازی را به نام خود ثبت کند.
وی برای ثبت این رکورد، از هدست واقعیت مجازی Vive شرکت HTC استفاده کرده است و این مدت را در بازی Tilt Brush گوگل، یک بازی واقعیت مجازی در زمینه نقاشی است، گذرانده است. البته ناگفته نماند که وسترمن برای شکستن این رکورد تنها نبود. چند تا همکاران ودوستان او بسیج شده بودند تا در این مدت کارهای وی را انجام دهند؛ مثلا به او آب و غذا بدهند. 
وسترمن در این مورد می گوید: من به دنبال راهی بودم که بتوانم آزادانه هر کاری که می خواهم را انجام دهم و به این نتیجه رسیدم که نقاشی در دنیای واقعیت مجازی و به صورت سه بعدی می تواند بهترین گزینه باشد.
بسیاری از کاربران، ماندن در دنیای واقعیت مجازی برای مدت زمان 25 ساعت را سخت تر از شکنجه های زندان گوانتانامو می دانند. اما وسترمن توانست با استقامت و قدرت بالای خود، این سختی را تحمل و نام خود را در کتاب گینس ثبت کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :