آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 181684
تاریخ انتشار : 18 اردیبهشت 1395 10:47
تعداد بازدید : 518

گشتی در بازار اردیبهشت ماهی کامپیوتر و تجهیزات دیجیتال

تعمیرکاران و قطعه فروش ها روزگار بهتری دارند

بازار خرید و فروش کالاهای کامپیوتری و تجهیزات دیجیتال در اواسط اردیبهشت ماه همچنان راکد و بی رونق است و کاهش نسبی نرخ دلار و رسیدن آن به نرخ حدود 3450 تومان هم نتوانسته است تا کنون کمکی برای پایان رکود بازار باشد.

فناوران- بررسی های بازاری مشخص کرده است که در هفته اخیر میزان مراجعه به بازارهای کامپیوتر و همچنین حجم تقاضا برای برخی از قطعات و تجهیزات کامپیوتری تا حدودی افزایش یافته است.
از گوشه و کنار همچنین خبر رسیده است که در ماه های گذشته و به ویژه سال جدید کسب و کار تعمیرکاران نوت بوک و تبلت نیز رونقی نسبی گرفته است.
به گفته کارشناسان و فعالان بازار، اگر چه عموم خریداران در شرایط فعلی تمایلی به خرید ندارند، اما برخی از گروه ها نظیر دانشجویان که نیاز به قطعات و تجهیزات کامپیوتری دارند به بازار مراجعه کرده و نیاز خود را از بازار تامین می کنند.
علاوه بر این کروه بزرگی برای تعمیر و ارتقای سیستم های کامپیوتری خود اقدام کرده و به همین دلیل بازار تعمیرکاران رونق گرفته است.
کارشناسان و فعالان بازار می گویند: این امیدواری وجود دارد که از اوایل تیر ماه شاهد یک تغییر هر چند جزیی در بازار کالاهای کامپیوتری باشیم. چرا که دوره رکود حاکم بر بازار کامپیوتر طولانی شده است و تجربه زمان های مشابه نشان داده است که سرانجام رکود پایان یافته و یک رونق نسبی شامل حال بازار کامپیوتر شود.
البته گروه دیگری از کارشناسان همچنان بر این باورند که تا زمانی که نرخ دلار در حد قابل توجهی کاهش نیابد از رونق حتی در حد محدود 
خبری نیست.
به گفته این گروه از کارشناسان، قدرت خرید مصرف کنندگان در حد چشمگیری کاهش یافته است و برای بهبود وضعیت بازار چاره ای جز کاهش قیمت نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :