آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 181682
تاریخ انتشار : 18 اردیبهشت 1395 10:45
تعداد بازدید : 693

دردسر 2 سازمان با وعده وزیر ارتباطات

پیگیری وعده وزیر ارتباطات از دو معاون وی درباره وعده کاهش قیمت اینترنت تا پایان اردیبهشت نشان می دهد که این وعده نیازمند بررسی شرایطی است. هنوز میزان کاهش نرخ مشخص نشده و تا زمان اعلام شده نیز اجرا نخواهد شد.

محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اواخر سال 94 به صورت غیرمنتظره از برنامه کاهش قیمت اینترنت خبر داد. موضوعی که تا امروز 2 سازمان را برای عملی شدن وعده وزیر به دردسر انداخته است و ماجرا هنوز هم ادامه دارد. وزیر در حاشیه افتتاح پروژه های شرکت زیرساخت به مناسبت دهه فجر گفت: هرچه بیشتر اینترنت مصرف می شود، نباید خانواده قیمت بیشتری برای آن بپردازد، بلکه اینترنت باید سهم مشخصی در سبد خانوار داشته باشد. پس از این وعده، محمود خسروی مدیرعامل زیرساخت در حاشیه پنجمین دوره جایزه ملی کیفیت درباره این وعده وزیر گفت: امسال برنامه کاهش تعرفه وجود دارد که میزان کاهش به تغییرات قیمت اینترنت بین الملل بستگی خواهد داشت و هنوز میزان کاهش قیمت مشخص نیست. احتمالا امسال تصمیم گیری و در سال آینده اجرا می شود.
اما واعظی در حاشیه دومین همایش ملی فضای مجازی پاک در اسفند ماه گذشته بار دیگر بر گفته خود تاکید کرد و گفت: کمیته ای در سازمان تنظیم مقررات تشکیل شده تا اقتصاد اینترنت مجددا بررسی شود و امیدواریم که نتایج آن در نیمه اول سال آینده اجرایی شود و تعرفه ها مورد بازنگری قرار گیرد.
وی ابتدای فروردین امسال گفت: اوایل اردیبهشت ماه این کمیته، نتیجه بررسی و پیشنهاد خود را برای کاهش تعرفه اینترنت اعلام خواهد کرد و پیش بینی می کنیم که نتیجه نهایی برای کاهش قیمت اینترنت تا پایان اردیبهشت ماه اعلام شود. هنوز درصد نهایی کاهش قیمت اینترنت به دست نیامده، اما به طور قطع، این کاهش، کمتر از 15 درصد نخواهد بود. علی اصغر عمیدیان رییس رگولاتوری دراین باره گفت: اصول تغییر تعرفه اینترنت را به کمیسیون تنظیم مقررات برده ایم که  پایان اردیبهشت ماه اصول تصویب و پس از آن، جداول محاسباتی و کف تعرفه نرخ های اینترنت تدوین خواهد شد. باید کف تعرفه، رقابت اپراتورهای اینترنت ثابت و همراه مدنظر قرار گیرد. بازار یک اکوسیستم است و نمی توان تکه ای از بازار را تغییر داد و به فکر سایر افراد نبود که تمامی این موارد بررسی خواهد شد. به این ترتیب با توجه به پیش نیازهایی که برای تغییر تعرفه اینترنت مورد نیاز است، به نظر می رسد شرایط برای عملی شدن وعده وزیر تا پایان اردیبهشت مهیا نیست، اگرچه برنامه کاهش تعرفه اینترنت در دستور کار وزارت ارتباطات قرار دارد، اما وزیر اندکی برای اعلام خبر خوش عجله کرده است.
منبع: خبرگزاری فارس


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :