آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 181679
تاریخ انتشار : 18 اردیبهشت 1395 10:41
تعداد بازدید : 830

ارزش مخابرات، همراه اول و ایرانسل اعلام شد

بازار فاوای ایران ۳۰ هزار میلیارد تومان می ارزد

رییس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران ارزش بازار همراه اول و ایرانسل را اعلام کرد.


فناوران- برات قنبری رییس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران در مراسم معارفه مدیرعامل جدید و رییس هیات مدیره شرکت های مخابرات و همراه اول گفت: شرکت مخابرات ایران 65 تا 70 درصد از سهم بازار ICT ایران را در اختیار دارد که معادل 15 هزار میلیارد تومان است.
رییس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران افزود: از این رقم 9 هزار میلیارد تومان متعلق به همراه اول و 5 هزار میلیارد تومان متعلق به تلفن ثابت است و ارزش بازار نیز ایرانسل نیز 7 هزار میلیارد تومان برآورد شده است، شرکت مخابرات ایران به میزان 1.5 درصد در تولید ناخالص ملی نقش دارد.
قنبری ادامه داد: براساس برنامه ششم توسعه باید مبلغ 110 هزار میلیارد تومان در حوزه ICT سرمایه گذاری شود که 60 هزار میلیارد تومان به زیرساخت های ارتباطی اختصاص  دارد.
رییس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران همچنین با بیان اینکه بیانیه مشترک سهامداران پیش از تشکیل نخستین جلسه هیات مدیره نهایی شده و به تصویب مجمع عمومی شرکت نیز خواهد رسید گفت: در این بیانیه مشترک نقشه راه مشخص شده است.
وی ادامه داد: با این نقشه راه همدلی، همزبانی و آرامش در مدیریت مخابرات حاکم خواهد شد و تحت یک اداره حرفه ای 3 موضوع مدیریت، مالکیت و حاکمیت در مخابرات از هم تفکیک می شود.
رسول سرائیان، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در ادامه این مراسم اظهار داشت: هم اکنون ارزش بازار ICT کشور 25 تا 30 میلیارد تومان تخمین زده می شود. با توجه به اینکه معمولا ارزش بازار ICT در کشورها 6 درصد اقتصاد آن کشورها برآورد می شود در نتیجه ارزش بازار ICT ایران نیز می تواند 80 تا 90 هزار میلیارد تومان باشد. بنابراین بازار ICT ایران پتانسیل بزرگ شدن تا 3 برابر را دارد.
املاک را برای حقوق کارکنان نفروخته ایم
سیدمصطفی سید هاشمی رییس سابق هیات مدیره مخابرات ایران نیز در این مراسم به اتهام ها پاسخ داد و گفت: متهم بودیم که املاک مخابرات را فروختیم و حقوق پرسنل را پرداخت کردیم.
وی گفت: صورت های مالی سال ٩٤ که توسط سازمان حسابرسی تهیه شده تایید می کند که طی ٦ سال خصوصی رقم چشمگیر ٢٠ هزارمیلیارد تومان در مخابرات سرمایه گذاری شده است و علاوه بر این، به دلیل شفافیت بسیار، مجامع مخابرات هر ساله زودتر از همه شرکت ها برگزار می شود.
وی گفت: همچنین اخیرا به ٩ هزار کارمند ٧٠ تا ٢٥٠ میلیون تومان پرداخت کردیم تا ١٠ سال آینده در خدمت شان نباشیم؛ این اقدام بار مالی سنگینی برای شرکت داشت اما به نفع شرکت خواهد بود
سیدهاشمی گفت: اگر چه در سال 94 سختی زیادی تحمل کردیم اما در 29 اسفند ماه 94 تمامی حقوق پرسنل شامل رفاهیات و پاداش بازنشستگی بالغ بر 200 میلیارد تومان پرداخت شد.
رییس سابق هیات مدیره شرکت مخابرات ایران اضافه کرد: چند توصیه به مدیران جدید مخابرات دارم که یکی از آنها فاینانس کردن پروژه ها از طریق منابع خارجی و بدون استفاده از منابع داخلی است.
وی گفت: در حضور دکتر صفری (مدیرعامل توسعه اعتماد مبین) 16.5 میلیارد دلار برای  کشور در پروژه های نفت، دارو، ساخت وساز و نیروگاه فاینانس صد درصدی کردیم که انتقال تکنولوژی و جلوگیری از نفوذ خارجی نیز در آنها انجام شد. در حالی که معمولا فاینانس ها 85 درصد است.
وی گفت: اخیرا نیز مخابرات یک قرارداد یک میلیارد و 300 میلیون دلاری با ایتالیا با شرایط 3 سال ساخت، یک سال تنفس و 5 سال بازپرداخت امضا کرده که قرارداد خوبی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :