آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 181678
تاریخ انتشار : 18 اردیبهشت 1395 10:40
تعداد بازدید : 800

اینترنت ارزان موبایل بازار ADSL رابه خطر می اندازد

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه قیمت اینترنت موبایل ایران جزو ارزان ترین هاست، گفت: احتمال تعیین کف قیمت اینترنت برای اپراتورها وجود دارد تا به این واسطه کسب وکار ADSL تضمین شود.

فناوران- درحالی که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از یک سال پیش روند صدور پروانه های جدید ارتباطی را پیش گرفته که در آن تاکید بر تکنولوژی جدید است، اما به تازگی معاون وزیر ارتباطات از تعیین کف قیمت اینترنت خبر داده است تا با این حربه جلوی انقراض یک تکنولوژی منقرض شده در کشور بگیرد. 
علی اصغر عمیدیان در گفت وگو با خبرگزاری تسنیم، درباره احتمال ورود سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به بحث ساماندهی و تعیین کف قیمت بسته های اینترنتی اپراتورهای موبایل برای پاسخ به اعتراض برخی بازیگران این حوزه، اظهار داشت: تا الان در این موضوع ورود نکرده ایم اما احتمال تعیین کف قیمت اینترنت برای اپراتورهای موبایل وجود دارد.
وی تأثیر این تصمیم در گرانی بسته های اینترنت را اینگونه توجیه کرد: قطعا کف را طوری وضع نمی کنیم که موجب افزایش قیمت ها و ایجاد این فضا شود. منظور از کف قیمت ایجاد نواری برای مشخص شدن فضای مانور اپراتورها در قیمت بسته های اینترنتی است.
معاون وزیر ارتباطات درباره اینکه چه مشکلی در فضای کنونی رقابت، منجر به ورود شما به بحث ساماندهی بسته های اینترنتی شده است؟، گفت: اگر قیمت بسته های اینترنتی اپراتورهای موبایل کمتر از قیمت ADSL شود قطعا کسب وکار اینترنت ثابت با مشکل مواجه می شود.
او افزود: ما به عنوان رگولاتور باید مراقب فضای اینترنت ثابت هم باشیم و حق نداریم که اجازه از بین رفتن اشتغال در این بخش را بدهیم.
عمیدیان علاوه بر این تصریح کرد: قیمت اینترنت موبایل ایران در سطح بین الملل جزو پایین ترین تعرفه هاست و کشور ما از این منظر در جایگاه سوم قرار دارد زیرا قیمت واقعی را از مشترکان دریافت نمی کنیم.
وی خاطر نشان کرد: بنابراین اگر به فکر ساماندهی وضعیت کنونی نباشیم، بازار کسب وکار اینترنت ثابت با مخاطره مواجه می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :