آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 181677
تاریخ انتشار : 18 اردیبهشت 1395 10:39
تعداد بازدید : 575

واعظی:

واگذاری حاكمیت اینترنت باید با نظارت دولت ها باشد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات كه برای شركت در نشست جهانی جامعه اطلاعات به ژنو سفر كرده است، بر نظارت دولت ها بر واگذاری حاكمیت اینترنت به بخش خصوصی تاكید كرد.


فناوران- محمود واعظی، به عنوان نماینده دولت ایران در نشست جهانی جامعه اطلاعات (WSIS 2016)، با وزیر ارتباطات الجزایر دیدار و گفت و گو كرد.
وی در این دیدار گفت: از سوی برخی كشورهای عضو اتحادیه موضوع واگذاری حاكمیت اینترنت به بخش خصوصی مطرح شد كه باید این اتفاق زیر نظر دولت ها باشد.
واعظی روابط سیاسی ایران و الجزایر را خوب توصیف كرد و افزود: بسیار علاقه مندیم سطح روابط دو كشور در همه زمینه ها بویژه ارتباطات و فناوری اطلاعات گسترش بیشتری 
یابد.
وزیر ارتباطات الجزایر نیز آمادگی كشور خود را برای گسترش روابط در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات با ایران اعلام كرد.
واعظی چهاردهم اردیبهشت ماه در سخنرانی در نشست جهانی جامعه اطلاعاتی درباره نقش دولت ها در راهبری اینترنت گفت: بهره برداری از ارتباطات و فناوری اطلاعات باید زمینه ساز تحقق یك جامعه و اقتصاد دانش بنیان، رشد فرهنگی، ارتقای علمی و كاهش شكاف اجتماعی جوامع و شكوفایی اقتصادی آنها باشد.
واعظی درحالی این گفته را مطرح می کند که تامین پهنای باند در ایران در انحصار یک شرکت دولتی است که به گفته بسیاری از بازیگران ایرانی بازار ICT این شرکت دولتی هزینه پهنای باند را چند ده برابر در اختیار بخش خصوصی قرار می دهد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :