آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 181593
تاریخ انتشار : 15 اردیبهشت 1395 11:27
تعداد بازدید : 720

خروج لنوو و شیائومی از جمع بزرگان گوشی

دو شرکت چینی لنوو و شیائومی موقعیت خود را به عنوان چهارمین و پنجمین تولیدکننده برتر گوشی های هوشمند در جهان از دست دادند و به رتبه های پایین تر سقوط کردند.

موبنا – بر اساس آخرین گزارش منتشر شده از سوی مرکز تحقیقاتی IDC مشخص شد این دو شرکت چینی بزرگ تولیدکننده محصولات الکترونیکی در فصل نخست سال ۲۰۱۶ میلادی موقعیت خود را به عنوان چهارمین و پنجمین تولیدکننده برتر گوشی های هوشمند در جهان از دست دادند و دو شرکت چینی نه چندان سرشناس با نام های Oppo و Vivo جایگاه آنها را در اختیار گرفتند.
لنوو و زیرمجموعه بزرگ آن یعنی شرکت موتورولا به صورت گسترده گوشی های خود را در بازار جهانی به فروش می رساند و شیائومی به عنوان یکی از پدیده های دهه حاضر توانسته است در فروش گوشی های هوشمند رکوردهای جهانی به ثبت برساند. با این وجود شرکت های مذکور در آغاز سال جاری میلادی نتوانستند رکورد قابل ملاحظه ای را به ثبت برسانند.
شرکت لنوو-موتورولا در فصل نخست سال ۲۰۱۴ میلادی سومین تولیدکننده برتر گوشی های هوشمند در جهان محسوب می شد که در مدت مشابه سال ۲۰۱۵ به جایگاه پنجم جهان سقوط کرد. شرکت شیائومی بین این سال ها موقعیت خود را بین چهارم و پنجم تغییر داد و همواره نام خود را بین پنج تولیدکننده برتر گوشی در جهان مطرح کرد.
به هر حال، مرکز تحقیقاتی IDC در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد هر دو شرکت چینی مذکور کمتر از آنچه که به نظر می رسد در بازار جهانی موفق بوده اند و محبوبیت خود را از دست داده اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :