آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 181591
تاریخ انتشار : 15 اردیبهشت 1395 11:23
تعداد بازدید : 812

رشد 3 برابری پذیرش هیات های تجاری در سال 94

به گفته رییس سازمان توسعه تجارت و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، سال گذشته ۶۴ هیات تجاری متشکل از ۸۳۷ نفر از ۲۸ کشور وارد کشورمان شدند که نسبت به سال 93 افزایش 3 برابری نشان می دهد.

شاتا- ولی الله افخمی راد با بیان این مطلب گفت: 19 هیات تجاری با  ۴۷۷ نفر عضو از ۱۶ کشور سال 93 وارد ایران شدند و براساس آمار ارایه شده، در پذیرش هیات های تجاری از نظر تعداد هیات ها افزایش ۲۳۷ درصدی داشته ایم، از نظر تعداد کشورها و همچنین تعداد اعضا نیز نسبت به سال قبل از آن ۷۵ درصد افزایش را تجربه کرده ایم. رییس سازمان توسعه تجارت در مورد نتایج پذیرش هیات های تجاری نیز گفت: سرمایه گذاری های مشترک، راه اندازی خطوط پروازی، اعطای نمایندگی محصولات ایرانی به کشورهای دیگر، امضای تفاهم نامه های همکاری در زمینه های مختلف، انجام مذاکره و عقد قراردادهای تجاری، همکاری در زمینه توریسم سلامت و توسعه گردشگری و انجام خدمات فنی ـ مهندسی از جمله نتایج اعزام و پذیرش هیات های تجاری بوده است.
افخمی راد خاطرنشان کرد: سازمان توسعه تجارت نیز سال گذشته میزبان ۴۲ هیات از ۱۶ کشور بود، در حالی که در سال 93 هیات های پذیرش شده از سوی این سازمان فقط 5 هیات با 152 عضو از 8 جهان بود. مقایسه این ارقام نشان دهنده افزایش 740 درصدی در تعداد هیات های پذیرفته شده از سوی سازمان توسعه تجارت در سال 94 است.
وی اظهار داشت: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان های کشور نیز سال گذشته ۱۸ هیات تجاری را از آلمان، سوئیس، اتریش، قزاقستان، ایتالیا، افغانستان، روسیه، عراق، هند، هنگ کنگ و پاکستان پذیرش کردند و مابقی هیات هایی که به ایران آمده اند توسط سایر دستگاه ها یا بخش های اقتصادی صورت گرفته است.
وی افزود: آذربایجان، عراق، لبنان، ترکیه، روسیه، ارمنستان، قزاقستان، چین، پاکستان، آفریقای جنوبی، کنیا، افغانستان، سوریه، هندوستان، ونزوئلا و تونس از جمله کشورهایی بودند که همزمان با رویدادهای بین المللی تخصصی اثرگذار که در داخل کشور برگزار شد از جمله نمایشگاه های بین المللی توسط سازمان توسعه تجارت پذیرش و وارد کشورمان شدند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :