آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 181590
تاریخ انتشار : 15 اردیبهشت 1395 11:22
تعداد بازدید : 795

«سامانه سبز رایان»  16 سالگی اش را جشن گرفت

جشن شانزدهمین سالگرد تاسیس شرکت «سامانه سبز رایان» و همزمان همایش «تداوم کسب وکار» روز دوشنبه گذشته با حضور مدیران و کارشناسان فناوری اطلاعات سازمان ها، جمعی از مدیران سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور و اصحاب رسانه برگزار شد.

فناوران-  فرزاد فروردین، مدیرعامل سامانه سبز رایان با بیان اینکه این شرکت در سال 1379 پا به عرصه وجود گذاشته و امروز دوران بلوغ خود را جشن می گیرد، گفت: در مدت 16 سال فعالیت، همواره تلاش داشته ایم که با شناسایی نیازها و دغدغه های روز سازمان ها و همگام با تحولات IT، راهکارها و محصولات مناسب را ارائه دهیم و در این سیر تکاملی سهیم باشیم. در ادامه این همایش، علی آقابابایی، مدیر فنی سامانه سبز با بیان اینکه با پیشرفت روزافزون فناوری اطلاعات، کسب و کارها هر روز بیش از پیش به این صنعت وابسته می شوند و از طرفی هرگونه وقفه در سرویس های مهم، هزینه و خسارت های هنگفتی را برای سازمان ها به بارآورده و کسب و کار آنها را دچار چالش های جدی خواهد کرد، گفت: مشکلاتی از قبیل خرابی تجهیزات و برنامه های کاربردی، خطاهای انسانی، حملات اینترنتی، بلایای طبیعی و از این قبیل با نابودی داده ها و یا از دسترس خارج کردن سرویس ها، تهدیدی کاملا جدی به شمار می رود.   
وی افزود: در همایش تداوم کسب و کار سعی کرده ایم سازمان ها را با بزرگی این تهدیدات و بحران ناشی از آن و نیز راه های مقابله با آن آشنا کنیم تا همواره آمادگی بالایی برای واکنش مناسب و به موقع به حوادث و بازگرداندن سیستم به سطح عملیاتی از پیش تعریف شده داشته باشند. سپس دکتر میلاد سفیدگران، مشاور شرکت در حوزه تلکام، ضمن برشمردن علل ایجاد وقفه در سرویس های تلکام به تبیین راهکارهای پیشنهاد شده توسط مراکز تحقیقاتی و مخابراتی معتبر پرداخت. 
کامیون های مخابراتی، مخابرات ماهواره ای و استفاده از شبکه های LTE تلفن همراه از جمله راهکارهایی بود که وی با هدف تداوم سرویس دهی در زمان  بروز حوادث معرفی کرد. در پایان مراسم  نیز هدایایی به رسم یادبود به قید قرعه به میهانان اهدا شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :