آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 181585
تاریخ انتشار : 15 اردیبهشت 1395 11:7
تعداد بازدید : 730

تفاهم نامه همکاری شرکت مخابرات ایران و کره جنوبی

تفاهم نامه همکاری بین شرکت مخابرات ایران و شرکت مخابرات کره جنوبی (KT) به منظور گسترش همکاری در زمینه توسعه خدمات مخابراتی روز گذشته به امضاء رسید.


فناوران- این تفاهم نامه با حضور برات قنبری، رییس هیات مدیره مخابرات، سراییان، مدیر عامل این شرکت و رییس و مدیر عامل شرکت مخابراتی KT کره جنوبی به منظور گسترش همکاری های دو طرف درباره توسعه خدمات مخابراتی طراحی شبکه IT و انتقال دانش روز به امضاء رسید.
در این مراسم رییس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران، برنامه مخابرات را توسعه باند پهن ملی در کشور اعلام کرد و گفت: امیدواریم با امضای این تفاهم نامه همکاری اثر بخشی برای توسعه شبکه مخابراتی کشور صورت گیرد.
قنبری با تاکید بر اهمیت نقش مخابرات ایران در توسعه کشور، گفت: ظرفیت کنونی دیتا در ایران چهار ترابیت بر ثانیه است. برنامه آینده مخابرات افزایش این پهنای باند تا 120 ترابیت است.
رسول سراییان هم با بیان اینکه شرکت KT یکی از شرکت های پیشگام در توسعه باند پهن است، گفت: امیدواریم این همکاری مخصوصا در آموزش و انتقال دانش به مخابرات ایران نتایج مطلوبی به همراه داشته باشد.
وی همچنین هدف از امضای این تفاهم نامه را انتقال دانش ICT به نیروهای متخصص داخلی شرکت مخابرات ایران از یک سو و ایجاد بازار کسب وکار مناسب برای شرکت KT از سوی دیگر دانست .
مدیرعامل شرکت مخابراتی کره جنوبی هم در این مراسم با بیان اینکه کره جنوبی در حوزه IDI رتبه اول در جهان را دارد، اظهار کرد: ایران کشور بزرگی است که نیاز به خدمات اینترنتی بالایی دارد و مردم ایران علاقه مند هستند از خدمات اینترنتی پیشرفته و با سرعت بالا استفاده کنند. وی افزود: بر این اساس شرکت KT آمادگی همکاری با ایران را دارد تا با تجربیات خود بتواند شرکت مخابرات ایران را در تامین نیازهای اینترنتی و مخابراتی مردم ایران توانمند سازد.
داود زارعیان، سخنگوی شرکت مخابرات ایران همچنین در مورد امضای این تفاهم نامه گفت: این تفاهم نامه با هدف استفاده از توان و ظرفیت شرکت های بخش خصوصی کره جنوبی برای توسعه شبکه مخابراتی کشور تدوین و امضاء شد.
وی به همکاری مخابرات با شرکت مخابرات کره جنوبی در سال گذشته برای اجرای پروژه هوشمندسازی شهر قم پرداخت و گفت: امضای تفاهم نامه همکاری ذکر شده روند اجرای این پروژه و سایر پروژه ها را سرعت خواهد بخشید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :