آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 181578
تاریخ انتشار : 15 اردیبهشت 1395 10:54
تعداد بازدید : 759

با همکاری IBM و خانه مد مارچسا

لباس دارای درک و شناخت ساخته شد

شرکت فناوری IBM با همکاری یک خانه مد موسوم به Marchesa، یک لباس با فناوری پیشرفته تولید کرده که دارای قدرت درک و شناخت است.

ایسنا- این دو شرکت به عنوان بخشی از یک سرمایه گذاری مشترک آینده نگارانه با هدف نمایش وسعت همکاری انسان و ماشین در تولید لباس های خاص، از این لباس دارای درک رونمایی کرده اند. با اعتقاد به این مفهوم که رنگ و تصویر می تواند برای نمایش حالت و پیام کافی باشد، نخستین جزئیاتی که در این فرآیند مورد توجه قرار گرفته انتخاب نوع احساسات انسان است که این لباس به انتقال آن خواهد پرداخت. 
شرکت Marchesa در این میان احساساتی شامل شور و شوق، لذت، کنجکاوی، تشویق و هیجان را انتخاب کرده است. بخش تحقیقات شرکت آی بی ام پس از شناسایی احساسات، اطلاعات را جمع آوری کرده و آن را به ابزار طراحی رنگ شناختی شرکت تزریق کرد. این ابزار پروژه چشمگیر آی بی ام است که از ظرفیت منحصربفرد درک تاثیرات روانی رنگها، زیبایی شناسی تصویر و چگونگی ارتباط احساسات با یکدیگر برخوردار است. ابررایانه واتسون همچنین فرآیند درک و یادگیری پالت رنگ شرکت Marchesa را با تزریق صدها تصویر مرتبط با لباس های تولید شده توسط این شرکت طراح لباس زنانه انجام داد. در نهایت این ابررایانه به ارائه پیشنهادات پالت رنگی پرداخت که متناسب با نشان تجاری Marchesa بودند. واتسون همچنین توانست احساساتی را شناسایی کند که برای زنده کردن لباس در زمان رونمایی از آن در جشنواره مد «Met Gala» مورد نیاز هستند.
جزییات دیگری که در کل فرآیند تولید لباس شناختی در نظر گرفته شده اند، شامل یافتن منابع یک پارچه، محدودکردن منابع و شناسایی منسوجات چاپ و بافته شده ای است که از قابلیت واکنش بالایی به فناوری LED برخوردارند.
در تهیه این لباس از معیارهای متعددی برای رسیدن به 35 پارچه پیشنهادی منحصر به فرد استفاده شد و مزایای ترکیبات مختلف مواد، کیفیت و وزن آنها برای انتخاب پارچه نهایی مورد سنجش قرار گرفت که با معیارهایی مانند درخشندگی، انعطاف پذیری و وزن کم منطبق باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :