آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 181574
تاریخ انتشار : 15 اردیبهشت 1395 10:50
تعداد بازدید : 938

دستفروش ها حالا نوت بوک هم می فروشند

رکود بازار کامپیوتر و تجهیزات دیجیتال به رونق بازار دست فروش ها منجر شده است.

فناوران- در هفته های اخیر در پی کاهش شدید حجم تقاضا از بازارهای کامپیوتر، دست فروش ها و افرادی که  کالاهای کامپیوتری نظیر انواع هدست، حافظه های فلش و حتی هارددیسک را در معابر و خیابان های اطراف مراکز خرید و فروش کالاهای کامپیوتری به فروش می رسانند، کسب و کار پررونقی یافته اند.
این افراد کالاها را بدون گارانتی و حتی در مواردی در بسته بندی های مخدوش و نامناسب به فروش می رسانند و عجیب اینجاست که خریداران از این کالاها استقبال می کنند.
بررسی های میدانی مشخص کرد که بیشتر این کالاها نمونه های قاچاق، ایراددار و تعمیری و یا نمونه های کاملا از رده خارج است که در کنج انبارها خاک خورده اند و حالا با قیمتی ارزان تر از آنچه در بازارها به فروش می رسند عرضه می شوند.
حتی برخی از فروش نوت بوک و تبلت توسط دست فروش ها خبر دادند. البته فعالان بازار در این زمینه اظهار بی آطلاعی کردند. دلیل هم روشن است؛ معمولا دست فروش ها فعالان بازار را می شناسند و در ضمن آنها به شیوه ای پنهانی فعالیت می کنند.
در بررسی های بازاری مشخص شد که این ادعا صحت دارد و گروهی از قاچاق فروش ها نوت بوک های قاچاق و بدون گارانتی و حتی بدون جعبه را در صندوق خودروهای خود به فروش می رسانند. شیوه کار هم به این صورت است که فروشندگان بی جا و مکان مقابل مراکز خرید و فروش کالاهای کامپیوتری برای مشتری کمین کرده و در مورد فروش 
نوت بوک ارزان با مشتریان صحبت می کنند. در صورت اعلام رضایت مشتری برای خرید وی را نزد کالا در خودروی خود برده و معامله را انجام می دهند.
به گفته کارشناسان، این شیوه خرید و فروش یکی از پرخطرترین شیوه های معامله کالاهی تکنولوژیکی است. چرا که این فروشندگان مکان مشخصی نداشته و کالاهای ایراددار را با سود بالا به خریداران از همه جا بی خبر به فروش می رسانند و در صورت بروز مشکل دست خریدار به هیچ کجا بند نیست.
کارشناسان توصیه می کنند که به هیچ عنوان کالاهای تکنولوژیکی را از دستفروشان خریداری نکنید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :