آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 181570
تاریخ انتشار : 15 اردیبهشت 1395 10:47
تعداد بازدید : 903

اعضای پرکار گروه 18+ بازداشت شدند

اعضای گروهی با نام گروه مثبت هجده که روزانه بالغ بر ده ها مورد انواع فیلم و عکس یا مطالب مستهجن و غیر اخلاقی را در فضای مجازی بارگذاری می کردند، دستگیر شدند.

پلیس فتا- اسماعیل زراعتیان فرمانده انتظامی شهرستان آباده فارس گفت: برابر رصد و پایش فنی صورت گرفته در فضای مجازی توسط پلیس فتای شهرستان آباده با استفاده از منابع و مخبرین مشخص شد افرادی ناشناس گروهی را با نام گروه مثبت هجده در شبکه اجتماعی واتس اپ راه اندازی کرده و اقدام به فعالیت و  ارسال مطالب و تصاویر غیراخلاقی می کنند.
وی ادامه داد: این گروه با فعالیت بسیار زیاد روزانه بالغ بر 10ها مورد انواع فیلم و عکس یا مطالب مستهجن و غیر اخلاقی را در فضای مجازی بارگذاری می کردند و بدین وسیله سعی در ترویج بی بندوباری و انحراف اذهان عمومی داشتند.
فرمانده انتظامی شهرستان آباده با بیان دستگیری 9 نفر در این رابطه گفت: مدیران این گروه که بیش از دویست نفر را عضو گروه خود کرده بودند، توسط ماموران دستگیر شدند.
زراعتیان گفت: تمامی 9 نفر متهم دستگیر شده پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.
وی در هشدار به متخلفین فضای مجازی که با این اندیشه خام که مجرم در فضای مجازی قابل شناسایی و دستگیری نیست، قاطعانه اخطار داد: با کمترین تخطی در این مورد برخورد می شود و افراد خاطی در حداقل زمان شناسایی و دستگیر خواهند شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :