آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 181568
تاریخ انتشار : 15 اردیبهشت 1395 10:43
تعداد بازدید : 852

برای رفع نگرانی های رهبر انقلاب

کارگروه ویژه فضای مجازی در وزارت ارتباطات شکل گرفت

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به گلایه روز دوشنبه مقام معظم رهبری از وضعیت فضای مجازی کشور پاسخ داد.


فناوران- حضرت آیت الله خامنه ای صبح  دوشنبه در دیدار هزاران نفر از معلمان و نومعلمان سراسر کشور وزارت ارتباطات را یکی از دستگاه های مسوول در زمینه تربیت نسل آینده برشمردند و با بیان گستردگی فضای مجازی و سرعت روزافزون تحولات در این عرصه و ارتباط مستمر جوانان با فضای مجازی گفتند: کسی مخالف استفاده از فضای مجازی نیست بلکه موضوع اصلی این است که در چنین عرصه ای که لغزشگاه است، باید زمینه استفاده صحیح فراهم شود نه آنکه فضای مجازی به صورت رها و غیرقابل کنترل باشد.
رهبر انقلاب اسلامی با گلایه از وزارت ارتباطات و شورای عالی فضای مجازی گفتند: کسی به دنبال بستن فضای مجازی نیست، زیرا این کار عاقلانه نیست، اما چرا هنگامی که کشورهای دیگر برای حفاظت از فرهنگ خود، در استفاده از فضای مجازی چارچوب هایی قرار می دهند ما فضای مجازی را رها کرده ایم؟
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در پی بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با معلمان و بیان دغدغه های ایشان در خصوص نقش فضای مجازی در تربیت نسل آینده گفت: رهنمودهای مقام معظم رهبری چراغ راه تمام مسوولان نظام است و رفع دغدغه معظم له در برنامه های این وزارت قرار دارد.
محمود واعظی در ارتباط با بهبود برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و هماهنگی بیشتر با برنامه های فرهنگی و اخلاقی کشور بالاخص در آموزش و پرورش با نگرانی و همراهی با مسوولان وزارت آموزش و پرورش گفت: سعی در بهبود فعالیت های اجتماعی و فرهنگی کاربران آموزش و پرورش در فضای مجازی هستیم.
وی گفت: در همین راستا بر اساس توافق نامه ای که با وزارتخانه مذکور مبادله کردیم مقرر شد تا  برنامه های متناسب با فرهنگ اسلامی ایرانی در فضای مجازی آموزش و پرورش تولید شود.
واعظی گفت: بدیهی است با رهنمود اخیر مقام معظم رهبری بر این ارتباط و تعامل با وزارت آموزش و پرورش افزوده و تسریع خواهد شد تا کاستی های موجود در این خصوص برطرف شود. 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: همانطور که مقام معظم رهبری تاکید فرموده اند ضمن استفاده از فناوری اطلاعات در توسعه فرهنگی و اخلاقی کاربران آموزش و پرورش نیز همراهی و تلاش حداکثری خواهیم کرد.
محمود واعظی ادامه داد: به منظور رفع دغدغه های مقام معظم رهبری در حفاظت از فرهنگ در فضای مجازی کارگروه فرهنگی و اجتماعی با حضور نخبگان و دیگر دستگاه های مرتبط به ویژه وزارت آموزش و پرورش و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هماهنگی شورای عالی فضای مجازی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تشکیل خواهد شد که تحت سیاست های شورای عالی فضای مجازی مساعی لازم برای توجه به این مهم بکار بسته و گزارش پیشرفت اقدامات فوق نیز اعلام خواهد شد.
بر اساس این گزارش در اطلاعیه منتشره از سوی وزارت ارتباطات به اجرای برنامه مشخصی در بازه زمانی روشن اشاره نشده و باید منتظر ماند و دید خروجی این کارگروه جدید چه خواهد بود.
همچنین تا لحظه تنظیم این گزارش، واکنشی از سوی شورای عالی فضای مجازی که یکی دیگر از نهادهای مورد خطاب و گلایه مقام معظم رهبری بود، منتشر نشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :