آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 181567
تاریخ انتشار : 15 اردیبهشت 1395 10:42
تعداد بازدید : 962

وعده مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای

حمایت جدی از بازی سازان و بازی کنان در دستور کار است

مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای در نخستین نشست خبری در سال 95 به تشریح برنامه های امسال در سه محور اصلی حمایت، نظارت و جریان سازی پرداخت.

فناوران- مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای با بیان این نکته که سال 95 بنیاد برای اولین سال موفق شده است برنامه ریزی مشخص و عملیاتی داشته باشد گفت: از همین ابتدای سال برنامه های یکساله مان کاملا مشخص و مدون است. برنامه هایی که در سه محور جریان سازی، حمایت و نظارت برنامه ریزی و اجرایی می شود.
 وی با اعلام تشکیل واحد توسعه و سرمایه انسانی در بنیاد اظهار کرد: با تشکیل این واحد نیازهای خانواده ها در حوزه گیم مورد بررسی قرار خواهد گرفت و بر مبنای بررسی ها برنامه ریزی صورت می گیرد.
کریمی قدوسی ر مورد برنامه هایی که در راستای جریان سازی، تدارک دیده شده است گفت: برقراری ارتباط با جامعه بین المللی یکی از برنامه های ما در سال 95 به شمار می رود که بر این اساس کتابچه فضای کسب و کار بازی های رایانه ای در تابستان امسال منتشر می شود. همچنین برگزاری کنفرانس بین المللی در اسفند ماه در برج میلاد از جمله این برنامه هاست.
وی بیان کرد: کنفرانس بازی های جدی در پاییز امسال از دیگر برنامه های بنیاد به شمار می رود. کاربرد بازی های جدی برای آموزش و درمان و مورد استفاده نهادها و سازمان های مختلف است.
مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای گفت: مسابقه بازی سازی در تابستان امسال با مشارکت انستیتو ملی بازی سازی و کشور ترکیه و پاریس برگزار می شود.
وی بیان کرد: حمایت های مادی و معنوی از گیمرهای برجسته کشور از تابستان امسال آغاز خواهد شد.
کریمی قدوسی با بیان اینکه آخرین آمار و ارقامی که تاکنون از صنعت گیم منتشر می شد مربوط به سال 92 بوده است و برای بروز رسانی این اطلاعات تحقیقات جامعی صورت گرفته است که پیمایش آن 11 خرداد به اتمام می رسد و در نهایت، تیرماه این آمارها به روزرسانی شده وسپس اعلام عمومی می شود.
مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای تصریح کرد: پیمایش بازی های رایانه ای موبایلی به طور خاص در تابستان انجام خواهد شد. همچنین نشریه تخصصی مطالعات بازی به زودی منتشر می شود. نشریه ای که شاید اولین نشریه تحقیقاتی و پژوهشی این حوزه است و چند شماره از آن هم آماده انتشار است.
وی یادآور شد: در بحث فرهنگ سازی و با همکاری روابط عمومی برنامه مستمر رونمایی و  تبلیغات بازی های رایانه ای را خواهیم داشت که هر ماه بر اساس شایسته سالاری و با رای مردم یک بازی انتخاب شده و کار معرفی و تبلیغ و رونمایی در مورد آن انجام خواهد گرفت. هدف هم اصلا تبلیغ برای برنامه های بنیاد نیست.
مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای تصریح کرد: برگزاری کلاس های آموزشی برای خانواده در فرهنگ سرای محله ها و سرای محله از دیگر برنامه های بنیاد به شمار می‎رود که البته امسال تمرکزمان بر شهر تهران خواهد بود.
وی افزود: نمایشگاه محلی در 4 نقطه کلیدی شهر تهران در پاییز و زمستان امسال برگزار خواهد شد.
کریمی قدوسی گفت: برنامه ای با ستاد مبارزه با بازی های رایانه ای غیرمجاز ترتیب داده ایم مبنی بر اینکه نیروهای امور تربیتی آموزش و پرورش را آموزش خواهیم داد. قصدمان با ایجاد این ستاد آموزش استفاده صحیح از بازی هاست.
وی افزود: از سال گذشته تعاملاتی را آغاز کرده ایم مبنی بر اینکه رشته بازی سازی را در مقطع ارشد در دانشگاه آزاد ایجاد کنیم و امسال این اتفاق رقم خواهد خورد.
مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای تصریح کرد: ساخت سامانه «چجوری» را برنامه ریزی کرده ایم تا فضایی برای بازی سازان باشد و بتوانند پرسش های خود را بپرسند و به پاسخ برسند.
وی یادآور شد: امسال سه آزمایشگاه و مرکز پژوهشی را در سه دانشگاه معتبر تهران ایجاد خواهیم کرد که تاکنون دانشگاه تهران قطعی شده است و بقیه نیز به زودی نهایی خواهند شد. همچنین آزمایشگاه تست بازی های موبایلی که سال گذشته ایجاد شد امسال در جهت آزمایش تجربه کاربری (UX) توسعه خواهد یافت.
کریمی قدوسی افزود: امسال از پنج پایان نامه کارشناسی و 10 پایان نامه کارشناسی ارشد و 10 پایان نامه دکترا حمایت خواهیم کرد.
وی گفت: در بهار امسال حمایت از بازی های آنلاین را در دستور کار خود قرار خواهیم داد. همچنین مشاوره تلفنی و اینترنتی به خانواده های ایرانی برای استفاده صحیح از بازی ها در پاییز امسال رونمایی می شود.
مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای تصریح کرد: تابستان امسال مسابقات بازی های رایانه ای را خواهیم داشت که مراحل مقدماتی در ماه رمضان و پایان شهریورماه مراحل نهایی آن برگزار می شود.
وی با بیان مصوبات شورای عالی فضای مجازی تصریح کرد: در این مصوبات دو اتفاق مهم رخ داد که یکی گرفتن تخفیف های مؤثر در صداوسیما و شهرداری بود که هم اکنون صحبت هایی با این دو نهاد انجام شده است تا شاهد تبلیغ 90 درصدی در صداوسیما و تخفیف مناسبی در بیلبوردهای شهری باشیم.
کریمی قدوسی گفت: قطعا امسال ششمین جشنواره بازی های رایانه ای تهران را برگزار خواهیم کرد که پیش بینی می شود این جشنواره اسفندماه همزمان با تهران گیم کانکت باشد.
وی افزود: برای برگزاری نمایشگاه بازی های رایانه ای صحبت هایی با بخش خصوصی انجام شده است اما به دلیل آنکه مصلی تهران شهریورماه جای خالی ندارد، پیش بینی می شود که در اسفندماه این جشنواره را در برج میلاد برگزار کنیم.
مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای تصریح کرد: براساس تعامل با وزارت ارتباطات به صورت خاص در قالب وام کم بهره از بازی های قرآنی حمایت خواهیم کرد.
به گفته وی بزرگترین اتفاق سال 95، رونمایی از بزرگترین بازار دیجیتال توزیع بازی های رایانه ای خواهد بود که این رونمایی در بهمن یا اسفندماه است.
وی ادامه داد: در سال 92 هجده میلیون، در سال 93 نه میلیون و سیصد هولوگرام، در سال 94، هفت میلیون و ششصد هولوگرام داده شده است. علت کاهش این رقم در سال های اخیر به دلیل توسعه بازی های دیجیتال بوده است.
مدیرعامل بنیاد بازی های رایانه ای گفت: مزایده بازی های خارجی 15 هرماه آغاز می شود و 20 هرماه مجوز عرضه داده می شود. همچنین پیش از مجوز این بازی ها در رده بندی سنی قرار می گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :