آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 181566
تاریخ انتشار : 15 اردیبهشت 1395 10:42
تعداد بازدید : 726

با سود روز شمار 21 درصد

2 هزار میلیارد ریال اوراق اجاره رایتل عرضه شد

صبح دیروز با حضور مهندس سید مجید صدری، مدیرعامل رایتل، دکتر قالیباف اصل مدیرعامل بورس و نمایندگان کارگزاری تامین، 2 هزار میلیارد ریال اوراق اجاره رایتل با سود روز شمار 21 درصد با قابلیت معامله در بورس و معاف از مالیات عرضه شد. این اوراق چهارساله، قابل معامله در بورس و معاف از مالیات است و طی یک مرحله عرضه خواهد شد.

فناوران- هدف از عرضه اوراق اجاره رایتل تامین منابع لازم جهت انجام طرح های توسعه و خرید تجهیزات به منظور توسعه هر چه بیشتر شبکه رایتل است. قیمت اسمی اوراق رایتل یک میلیون ریال و با نرخ 21 درصد بوده و سود آن به صورت ماهانه پرداخت می شود. همچنین معاملات ثانویه این اوراق از طریق شبکه کارگزاران مورد تایید سازمان بورس و بر اساس ضوابط حداکثر 10 روز کاری پس از پایان عرضه اولیه صورت می گیرد.
اوراق ارایه شده با توجه به استقبال خوب خریداران در کسری از ثانیه به فروش رسید.
مدیرعامل رایتل در حاشیه این مراسم گفت: مطابق دستورات مقام معظم رهبری در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و سیاست‎های دولت، تمام ارکان اقتصادی کشور در راستای منافع ملی و اهداف راهبردی تعیین شده مشغول فعالیت هستند. تمرکز فعالیت‏های تامین منابع مالی در بازار سرمایه و بورس و اوراق بهادار موجب تقویت اقتصاد ملی و هدفمندسازی جریان‏های نقدینگی در کشور خواهد شد. صدری افزود: سیاست‏های دولت مبنی بر خروج از وضعیت رکورد- تورمی و کنترل نرخ تورم به منظور بهبود معیشت افراد جامعه و تقویت اقتصاد داخلی برای ارتباط با بازار تجارت بین‏المللی سرلوحه فعالیت‏های تجاری تمامی بنگاه‏های اقتصادی قرار گرفته و رایتل نیز از این قاعده مستثنی نیست. 
وی همچنین گفت: با عنایت به بازدهی طرح‏های مخابراتی، شرکت اقدام به انتشار اوراق صکوک (اوراق قرضه اسلامی) جهت تامین منابع مالی کرده که با انتشار اوراق صکوک علاوه بر مشارکت عموم در پروژه طرح توسعه با پشتوانه دارایی‏های شرکت، ضمن پرداخت سود ثابت ماهیانه به هدفمندسازی نقدینگی در کشور و تقویت هر چه بیشتر بازار سرمایه برای حضور در بازارهای بین المللی نیز کمک شایانی می‏شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :