آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 181467
تاریخ انتشار : 14 اردیبهشت 1395 10:28
تعداد بازدید : 806

همزمان با رفع محدودیت سرعت اینترنت بسته پرمصرف اپراتور اول

سیم کارت های 4G همراه اول در سراسر کشور عرضه می شود

اپراتور اول از عرضه سیم کارت های نسل ۴ تلفن همراه در سراسر کشور از طریق ۱۱ هزار کانال ”فروش و ارایه خدمات“ خبر داد.

فناوران - اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران اعلام کرد، اپراتور اول با توجه به تدوین برنامه فشرده خود برای تداوم نصب و  راه اندازی سریع آنتن های نسل ۴ تلفن همراه (LTE) تا پایان سال، کانال های توزیع سیم کارت نسل ۴ (Usim) خود را که تاکنون فقط در دفاتر منتخب انجام می شد، در سراسر کشور گسترش داده و به بیش از ۱۱ هزار نقطه رسانده است.
مشترکان همراه اول علاوه بر هزاران دفاتر خدمات ارتباطی، دفاتر پیشخوان دولت، مراکز تلفن ثابت، دفاتر مشترکان استان ها،  فروشگاه های زنجیره ای، دفاتر ICT روستایی و شرکت خدمات اول، می توانند از طریق فروشگاه آنلاین این اپراتور به نشانی shop.mci.ir نیز سیم کارت Usim مورد نیاز خود را به صورت باندل به همراه ”مای فای“ یا ”دانگل“ و یا ”روتر“ و ”بسته های متنوع نوترینو“ دریافت کنند.
همراه اول در ادامه با تاکید بر اینکه با نصب ۶۹۸۷ سایت در ۴۶۹ شهر (بدون احتساب دهستان ها و روستاها)، گسترده ترین شبکه اینترنت نسل ۳ کشور را داراست، تصریح کرده، پوشش شبکه 4G در شهرهای بزرگ در حال کامل شدن است که طبق برنامه پیش بینی شده، تعداد سایت های نسل ۳ و ۴ تا پایان سال به حدود ۲۰ هزار سایت افزایش خواهد یافت.
مشترکان همراه اول که در محدوده پوشش 4G این اپراتور قرار دارند، می توانند جهت استفاده از اینترنت پرسرعت نسل ۴، سیم کارت Usim تهیه کرده و پس از مشاهده عبارت LTE (برای گوشی های آیفون) و یا 4G (برای گوشی های اندرویدی) روی صفحه گوشی از اینترنت پرسرعت همراه اول بهره مند شوند. 
اپراتور اول وعده داده مشترکان ساکن در نقاط بدون پوشش نوترینو (اینترنت نسل ۳ و ۴ همراه اول)، در اسرع وقت از مزایای اینترنت پرسرعت در محل زندگی خود بهره مند  می شوند.
در پایان این گزارش تاکید شده است، برنامه توسعه پوشش اینترنت پرسرعت همراه اول بصورت فشرده ادامه داشته و تا پایان سال تمامی شهرها و جاده های اصلی و بسیاری از دهستان ها و نقاط روستایی تحت پوشش خدمات نسل ۳ و یا ۴ تلفن همراه قرار خواهند گرفت.
اما همزمان و پیرو اطلاع رسانی صورت گرفته از سوی اپراتور اول ارتباطی، اعلام شد که محدودیت سرعت یکی از بسته های پرمصرف آلفا برداشته و با طرحی دیگر جایگزین می شود.
شرکت ارتباطات سیار ایران طی پیامکی به برخی از مشترکانش که از بسته اینترنتی آلفا 2.5 گیگابایت یک ماهه با قیمت 10 هزار تومان استفاده می کنند گفته است: «شما تاکنون جهت اتصال به اینترنت همراه از بسته ماهانه آلفا با سرعت محدود استفاده نموده اید. مفتخریم به اطلاع برسانیم از تاریخ 95/2/13 محدودیت سرعت برداشته خواهد شد. بسته های جایگزین با سرعت بدون مرز به زودی به اطلاع شما خواهد رسید.”
طبق پیگیری های تسنیم قرار است این بسته خاص از لیست آلفا، با بسته چهار گیگابایتی (2 گیگ روزانه + 2 گیگ شبانه) و با قیمت 12 هزار تومان جایگزین شود.
لذا مشترکانی که تا این تاریخ اقدام به خریداری بسته مذکور کنند، قابلیت استفاده از آن را دارند در غیر این صورت باید بسته جایگزین با حجم بالا و قیمت بیشتر را انتخاب کنند.
مشترکانی هم که بسته 2.5 گیگ آلفای آنها فعال است و بعد از تاریخ مذکور حجم یا مدت زمان بسته آنها به اتمام می رسد، اگر پیش از اتمام بسته شان اقدام به رزو بسته مورد نظر کنند به صورت اتومات بسته انتخاب شده برای آنها فعال می شود در غیر این صورت بعد از اتمام بسته و با دریافت پیامک های اطلاع رسانی از سمت اپراتور به صورت اتوماتیک به بسته آلفا پلاس دو گیگابایتی (یک گیگ روزانه + یک گیگ شبانه) با همان قیمت 10 هزار تومان منتقل می شوند.
نکته دیگر این پیامک در این است که محدودیت سرعت برای مشترکان بسته جایگزین (چهار گیگابایتی با قیمت 12 هزار تومان) برداشته می شود.
در توضیحات بسته های آلفا (نسل 2) آمده است که سرعت این بسته ها تا 196Kbps است در حالیکه با برداشته شدن محدودیت سرعت، به سطح آلفا پلاس (نسل 3) می رسد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :