آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 181364
تاریخ انتشار : 13 اردیبهشت 1395 10:49
تعداد بازدید : 825

رییس صندوق نوآوری وشكوفایی:

دومین مجتمع فناوری كشور 29 اردیبهشت راه‎اندازی می‎شود

رییس صندوق نوآوری وشكوفایی گفت: مجتمع فناوری دانشگاه صنعتی شریف به عنوان دومین مجتمع فناوری كشور 29 اردیبهشت ماه سال جاری با حضور معاون اول رییس جمهوری راه اندازی خواهد شد.


ایرنا- بهزاد سلطانی افزود: این مجتمع برای استقرار 36 شركت دانش‎بنیان خریداری شده و در حال حاضر 11 شركت دانش بنیان در آن مستقرشده‎اند.
وی افزود: نخستین مجتمع فناوری كشور برای شركت‎های دانش‎بنیان دانشگاه تربیت مدرس در سال گذشته از سوی صندوق خریداری و راه اندازی شده است.
وی اظهاركرد: موافقت با خریداری و راه اندازی شش مجتمع فناوری دیگر برای حمایت از شركت های دانش بنیان ازجمله شركت های دانش بنیان دانشگاه امیركبیر، دانشگاه پزشكی، مجموعه ای از شركت های هوافضا و نیز شركت های شتاب دهنده به طور قطعی از سوی صندوق نوآوری و شكوفایی انجام شده و درحال پیگیری است. سلطانی همچنین گفت:  درحال حاضر كارهای مربوط به خرید مجتمع های فناوری برای شركت‎های دانش بنیان مشهد و سمنان از سوی صندوق نوآوری و شكوفایی انجام شده است و منتظر اعلام شركت های دانش بنیان مبنی برمكان مجتمع های فناوری هستیم. وی گفت: همچنین درخواست شركت‎های دانش بنیان تبریز و یزد برای راه اندازی مجتمع های فناوری به صندوق ارسال شده و در دست بررسی است.
وی یادآور شد: پیش بینی می‎كنیم كه امسال با راه اندازی شش مجتمع فناوری كه مراحل آن قطعی شده و نیز موافقت با درخواست های جدید تعداد مجتمع های فناوری به 11 مجتمع برسد.بر اساس این گزارش راه اندازی مجتمع های فناوری یكی از خدمات صندوق نوآوری و شكوفایی برای حمایت از شركت‎های دانش بنیان و اقتصاد دانش بنیان در كشور است كه براساس مصوبه صندوق، برای راه‎اندازی این مجتمع هاباید حداقل 10 شركت دانش بنیان با یكدیگر تجمیع شوند و درخواست یك مجتمع فناوری بدهند تا صندوق برای آنها یك ساختمان خریداری و به صورت اجاره به شرط تملیك در اختیارشركت ها قرار دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :