آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 181347
تاریخ انتشار : 13 اردیبهشت 1395 10:10
تعداد بازدید : 767

مسوول کمیسیون شبکه نظام صنفی رایانه‎ای تهران:

زیرساخت‎های شهر هوشمند نیازمند سرمایه‎گذاری جدی است

مسوول کمیسیون شبکه نظام صنفی رایانه تهران و عضو شورای مرکزی دوران پسابرجام را برای شرکت‎های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فرصت دانست به شرطی که از آن استفاده درست شود.


فناوران- آزاد معروفی با تاکید بر اینکه تبدیل کردن به فرصت کاری انفرادی نیست که یک شرکت به تنهایی این کار را انجام دهد، گفت: قطعا با آمدن سرمایه خارجی و برندهای معروف به بازار IT ایران، اگر  شرکت‎های داخلی شیوه و روش ارتباطات بین‎الملل را ندانند با تهدید مواجه می‎شوند.
وی افزود: با توجه به اینکه شرکت‎های فاوا در شرایط تحریم رشد کرده‎اند شاید نسبت به برخورد با شرایط بدون تحریم آگاهی نداشته باشند و باید این مسایل به آنها آموزش داده شود. البته ناگفته نماند که شرکت‎های ایرانی نشان داده‎اند به سرعت می‏توانند خود را با شرایط تطبیق دهند و مسایل را از تهدید به فرصت تبدیل کنند. 
وی در رابطه با نقش سازمان نظام صنفی رایانه‎ای برای آشنایی شرکت‎ها از فرصت‎های پسابرجام گفت: با توجه به قانون و آیین‎نامه‎های مربوطه نظم بخشی و ساماندهی بازار، این روند آشنایی دو شکل دارد.
معروفی اضافه کرد: یکی اینکه با دولت تعاملات خوبی داشته باشیم و دولت  فرایندهایی را ایجاد کند که شرکت‎ها با مشکل مواجه نشوند.چراکه فعالیت برخی شرکت‎ها  که در دوران تحریم شرایط سخت را به جون خریده‎اند تهدید می‎شود. 
وی گفت: سمت دیگر قضیه سازمان نظام صنفی رایانه‎ایست که باید اعضا و صنف را آگاه کند چه شیوه و راهکاری در دوران پسابرجام انجام دهند. که در این مورد تاکنون چند جلسه با بخش های مختلف صنف وجود داشته است.
وی در پاسخ به این سوال که صنف فناوری اطلاعات  چقدر برای حضور شرکت‎های بزرگ آماده است، است: با هوش ایرانیان ممکن حتی اگر درصد آمادگی صفر باشد به زودی تبدیل به زیاد می‎شود. الان شاید نتوان درصدی گفت اما قطعا ظرف چند ماه خود را آماده خواهند کرد.شرکت ها باید در این دوران بروند به سمت اینکه تعاملات بین‎المللی را داشته باشند.
مسوول کمیسیون شبکه نصر تهران در مورد ضرورت سرمایه‎گذاری در بخشی از صنعت فناوری اطلاعات گفت: سرمایه‎گذاری اول باید از زیرساخت‎ها صورت گیرد. به طور مثال زیرساخت‎های شهرهوشمند و ساختمان‎های هوشمند که برای همه اینها شبکه‎های هوشمند نیاز است.
وی افزود: همچنین سرمایه‎گذاری بر پایه Fttx می‎تواند صورت بگیرد که بخشی از آن تامین شده است. اما با این وجود در این زمینه عقب هستیم دولت و بخش خصوصی حتما برای این مورد باید برنامه و استراتژی داشته باشند.
وی اضافه کرد: در این رابطه گفت‎وگوهایی انجام شده و شرکت‎های بزرگ از چندماه پیش قراردادهایی را منعقد کرده‎اند و مشغول مطالعه بازار هستند و خودشان را آماده می‎کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :