آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 181343
تاریخ انتشار : 13 اردیبهشت 1395 10:8
تعداد بازدید : 694

یاهو روی کسب و کار اینترنتش 10 میلیارد دلار قیمت گذاشت

یاهو تا به امروز بیش از 10 پیشهاد برای خرید کسب وکار اینترنت خود دریافت کرده است. اما به تازگی هیات مدیره این شرکت برای فروش این شرکت از خریداران احتمالی درخواست ۱۰ میلیارد دلار کرده است. این در حالی است که مایکروسافت هم برای خرید این شرکت اعلام آمادگی کرده است.

فناوران- یاهو مدت هاست که قصد فروش کسب وکار خود را دارد، اما تا به امروز نتوانسته مشتری مناسبی را پیدا کند. با این حال، بنابر گزارش های جدید به نظر می رسد هیات مدیره یاهو روی مبلغ ۱۰ میلیارد دلار به توافق رسیده اند و از طرفی مایکروسافت نیز قول همکاری مالی با خریدار احتمالی را داده است.
گفته می شود که مایکروسافت با برخی موسسات خصوصی که آنها هم قصد خرید یاهو را دارند، وارد مذاکره شده و قول کمک مالی به آنها داده است. زیرا مایکروسافت از خدایش است که بتواند شرکتی یاهو را بخرد که بتواند با آن هم ارتباط خوبی برقرار کند. زیرا مایکروسافت هنوز هم یک سری مراودات بر سر موتور جست وجوی یاهو دارد و دوست ندارد که شرکتی یاهو را بخرد که بعدا نتواند این همکاری را متوقف کند. 
با این حال باید گفت که مبلغ ۱۰ میلیارد دلاری که یاهو درخواست کرده، بیشتر از مقدار ۶ تا ۸ میلیارد دلاری است که تحلیلگران تخمین زده اند. 
 خریداران یاهو را نقد می خرند
خریداران احتمالی یاهو که لیست نهایی آنها در حال کوچک شدن است و اکثرا شرکت های بزرگ ارتباطی و سرمایه گذاری هستند، پیشنهادات رسمی خود را به یاهو اعلام کرده اند و جالب اینجاست که اکثر این شرکت ها در پیشنهادهای خود تمایل به خرید نقدی و بدون شراکت با شرکتی دیگر را عنوان کرده اند. 
یکی از خریداران احتمالی بزرگ یاهو ورایزون است. در لیست کوچک پیشنهاد دهندگان، سرمایه گذاران بزرگی مانند شرکت TPG Capital LP نیز به چشم می خورد. اما شرکت های سرمایه گذاری مانند YP LLC که پیشنهاد خرید شراکتی را داده بودند، به مرور از این لیست حذف شدند.
البته شرکت هایی که به دلیل پیشنهاد پایین در دور ابتدایی از لیست حذف شدند، هنوز در لیست ذخیره یاهو قرار دارند. یکی از این پیشنهاد دهندگان، جان مالون، مدیر شرکت Liberty Media است که پیشنهاد ادغام یاهو با یکی از شرکت های زیرمجموعه سیستم خودش را داده بود. او عنوان کرده بود که این ادغام از لحاظ مالیاتی نیز برای یاهو بسیار سودمند است. 
با همه این اوصاف، محتمل ترین گزینه برای خرید یاهو شرکت ورایزون است که به نظر می رسد پیشنهاد بهتر و جدی تری برای خرید هسته تجارت اینترنتی این شرکت دارد. شرکت ورایزون توسط سه بانک معتبر پشتیبانی می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :