fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 181294
  تاریخ انتشار : 12 اردیبهشت 1395 11:30
  تعداد بازدید : 463

  کد پاک کننده اطلاعات، شوخی یک شرکت میزبانی وب بود

  مالک یک شرکت میزبانی وب چندی پیش ادعا کرده بود به دلیل اجرای یک خط کد برنامه نویسی به طور اشتباه، تمام اطلاعات خود را از روی اینترنت پاک کرده و به این ترتیب کسب و کارش را به باد داده است.

  همکاران سیستم- ماکرو مارسالا با انتشار یک پست در انجمن پرطرفدار Server Fault عنوان کرده بود که اشتباه او باعث از بین رفتن تمامی داده ها از جمله نسخه های پشتیبان داده ها از سرورها شده است. این شهروند ایتالیایی که به گفته خودش شرکت کوچکی با حدود ۱۵۳۵ مشتری دارد، اشتباهی دستور rm -rf که همه اطلاعات را حذف می کند را روی تمام سرورها اجرا کرده است. این خبر توسط رسانه های بزرگ خبری فعال در حوزه فناوری اطلاعات از قبیل ایندپندنت پوشش داده شد، و برخی کاربران و کارشناسان نیز با او ابراز همدردی کرده و عده ای هم به او طعنه و کنایه زدند. پایگاه Stack Overflow که یک سایت پرسش و پاسخ در زمینه برنامه نویسی است می گوید اکنون مشخص شده که این ماجرا صرفاً یک شوخی بوده است و این شخص با شوخی خود دیگران را دست انداخته است.
  سایت مزبور می گوید مارسالا از این روش برای بازاریابی و معرفی شرکت خود استفاده کرده است.مارسالا نیز در گفتگو با یک منبع خبری ایتالیایی اعلام کرده است: این فقط یک شوخی بود!


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :