آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18128
تاریخ انتشار : 27 آبان 1391 7:41
تعداد بازدید : 672

سیزدهی که نحس نبود

پرونده سیزدهمین نمایشگاه تلکام امروز بسته می شود؛ نمایشگاهی که سال ها، به دلیل تصدی گری دولت در بخش ارتباطات، در ذهن مردم، ماهیتی دولتی داشت، یک دو سالی است که نسبت به گذشته کمی متفاوت برگزار می شود و این ذهنیت را اصلاح کرده است. حال و هوای متفاوت این تلکام این سال ها نسبت به قبل، همچنین مدیون تغییر نگاه و نوع استفاده شرکت کنندگان از ابزارهای تبلیغاتی بود و علت دیگر آن را نیز می توان فعال شدن بخش خصوصی در حوزه خدمات مخابراتی و اطلاع رسانی طی چند سال گذشته دانست.

شکی نیست که با توجه به بزرگ شدن جامعه استفاده کننده از خدمات مخابراتی و ارتباطی، این بازار بزرگ نیازمند خدمات متنوع تازه‌ای است. این نیاز، اصلی‌ترین عامل رقابت بین ارایه دهندگان خدمات در حوزه مخابرات است و باعث ایجاد تغییراتی در عملکرد شرکت‌های دولتی و خصوصی شده و خواهد شد.
تلکام سیزدهم هر چند کمی دیر به این سطح از کیفیت رسید و هنوز هم با کیفیت مطلوب در عصر ارتباطات فاصله دارد، اما نشان دهنده حرکتی است که در جامعه فعالان اقتصادی و متخصصان به صورت جدی آغاز شده است. با پتانسیلی که در تلکام سیزدهم از سوی فعالان خصوصی و دولتی دیده شد، در صورتی که شرایط کار برای آنها مهیا باشد، می‌توان انتظار داشت تلکام سال آینده، یکی از پربارترین نمایشگاه‌های خدمات مخابراتی باشد.
در وضعیت امروز اقتصاد ایران که شرکت‌های کوچک و بزرگ با انواع و اقسام مشکلات اقتصادی –از تورم تا تحریم و ممنوعیت- روبه‌رو هستند، در سیزدهمین نمایشگاه تلکام که نحسی نداشت و کیفیت بهتری نسبت به سال گذشته داشت، فقط می‌توان دعا کرد، کمر فعالان زیر بار سختی‌های اقتصادی خم نشود تا تلکام چهاردهم‌مان، بهتر از تلکام سیزدهم باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :