آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 181265
تاریخ انتشار : 12 اردیبهشت 1395 10:39
تعداد بازدید : 644

در دستورکار صندوق توسعه صادرات قرار گرفت

بررسی ضمانت‎نامه‎های گمرکی به عنوان ملاک انتخاب صادرکنندگان نمونه

رییس کمیسیون توسعه صادرات اتاق ایران در خصوص صرف هزینه‏های گزاف از سوی برخی افراد تا به عنوان صادرکننده نمونه انتخاب شوند و از خدمات خاص استفاده کنند، گفت: بخش خصوصی خواستار حمایت از صادرکننده واقعی، فردی که تاثیر مثبت روی GDP کشور می گذارد، است.

اتاق ایران- کمیسیون توسعه صادرات اتاق ایران نشستی با رییس صندوق توسعه صادرات کشور با هدف آشناسازی صادرکنندگان با خدمات صندوق و نقشی که در توسعه صادرات برعهده دارد، برگزار کرد. 
در این جلسه سید رضی میری، رییس کمیسیون توسعه صادرات اتاق ایران با تاکید بر حمایت ویژه از صادرکنندگان واقعی کشور، تصریح کرد: برخی از افراد برای استفاده از خدمات خاص مربوط به صادرکنندگان نمونه با صرف هزینه‎هایی به این عنوان دست پیدا کرده و تسهیلات دریافتی را در راه‎هایی غیر از صادرات صرف می کنند؛ باید به هر نحو از بروز چنین اتفاقاتی جلوگیری کرد.
در ادامه مظفر علیخانی، معاون امور فنی و خدمات بازرگانی اتاق ایران با نگاه به آشنایی اندک صادرکنندگان با خدمات صندوق توسعه صادرات، خواستار ارتباط بین عوامل این صندوق با تشکل‎های زیرمجموعه کنفدراسیون صادرات کشور شد گفت: تعامل و انتقال اطلاعات می‎تواند در پیشبرد اهداف صادراتی کشور موثر باشد. 
وی ادامه داد: در امر اعتبارسنجی که توسط صندوق در سرتاسر دنیا انجام می‎شود، صندوق توسعه صادرات می تواند از توانمندی و ظرفیت شوراها و اتاق‎های مشترک بهره بگیرد.
سید کمال سید علی، رییس صندوق توسعه صادرات با اعلام این که موضوع ضمانتنامه‎های گمرکی در دستورکار صندوق قرار گرفته و این خدمت تنها به صادرکنندگان و در گام اول به افرادی که در صندوق پرونده داشته باشند، داده می‎شود، گفت: صندوق مذکور باید برای حمایت از حقوق صادرکنندگان واقعی، مطمئن شود متقاضیانی که برای اولین بار قصد استفاده از خدمات صندوق را دارند صادرکننده واقعی هستند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :