آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 181264
تاریخ انتشار : 12 اردیبهشت 1395 10:38
تعداد بازدید : 724

گشتی در بازار تجهیزات سرگرمی‌دیجیتال

قاچاقی ها هم از رونق افتادند

مریم عسگری- همسو با بی رونقی بازار کالاهای کامپیوتری و تجهیزات دیجیتال، در بازار تجهیزات سرگرمی نیز شاهد رکودی شدید هستیم.


بر اساس بررسی های صورت گرفته از بازار تجهیزات سرگرمی دیجیتال، مشخص شده است که میزان واردات و تقاضا از بازار نسبت به سال های قبل در حد چشمگیری کاهش یافته است.
برخی از فعالان بازار این کاهش تقاضا را در حدود 50 درصد و برخی دیگر بیشتر از 50 درصد عنوان می کنند. مصطفی قرواتی یکی از فعالان بازار تجهیزات سرگرمی در این زمینه می گوید: شاید غیرمنطقی باشد که در شرایط فعلی که خریداران کالاهای کامپیوتری و تجهیزات دیجیتال، توان خرید کالاهای مورد نیاز خود را ندارند، به بازی و تجهیزات آن فکر کنند.
به گفته این فعال بازار، کاهش قدرت خرید مردم و از سوی دیگر گرانی و انتظار برای کاهش قیمت ها از دلایل بی رونقی بازار کنسول و تجهیزات بازی و سرگرمی است.
یکی دیگر از فعالان بازار هم با بیان این موضوع که حتی تجهیزات ارزان قیمت بازی نیز مخاطب چندانی ندارند می گوید: به نظر می رسد که همگان در انتظار کاهش قیمت هستند و این انتظار موجب بی رونقی بازار تجهیزات بازی و سرگرمی شده است.
به گفته این فعال بازار، این موضوع که قیمت ها در حد چشمیگری افزایش یافته است مورد قبول است، اما در شرایطی که نرخ دلار مدام در حال تغییر است ما نمی توانیم برای جلب نظر مشتری و افزایش میزان فروش قیمت ها را کاهش دهیم و نظم بازار را هم به هم بزنیم. وی در مورد میزان تقاضا برای تجهیزات بازی و سرگرمی در ایام شب عید هم گفت: مانند سال گذشته بازار شب عید تجهیزات سرگرمی بی رونق بود و از خرید و فروش در آن خبری نبود. وی افزود: به جرات می توان گفت که میزان تقاضا برای این کالا و تجهیزات نسبت به دو سال قبل در حدود 50 یا حتی 60 درصد کاهش یافته است و بازار این کالا در حال حاضر مشتریان خاصی دارد.
آگاهان بازار نیز با تایید این موضوع می گویند: رشد قیمت در برخی از مواقع به رونق قاچاق منجر شده است، اما با توجه به شرایط بد اقتصادی حتی نمونه های قاچاق که با قیمت ارزان به فروش می رسند نیز مخاطبی ندارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :