آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 181259
تاریخ انتشار : 12 اردیبهشت 1395 10:34
تعداد بازدید : 1185

پس از انتصاب معاون وزیر به ریاست هیات مدیره مخابرات

وزیر ارتباطات: تعرفه تلفن ثابت باید افزایش یابد

هیات مدیره جدید شرکت مخابرات ایران، در نخستین جلسه خود، برات قنبری را به عنوان رییس هیات مدیره، مظفر پوررنجبر را به عنوان نایب رییس هیات مدیره و رسول سراییان را به عنوان مدیرعامل شرکت مخابرات ایران انتخاب و معرفی کردند.


فناوران- مراسم معارفه هیات مدیره جدید شرکت مخابرات ایران با حضور اعضای جدید و قدیم، سرپرست، معاونان ومدیران کل ستادی این شرکت، دیروز برگزار شد. 
در این مراسم، سیدهاشمی بعد از معرفی هیات مدیره جدید، برای آنان، آرزوی توفیق کرد و گفت: خوشحالم که امانت را دست صاحبش سپردم.
وی همچنین سراییان را به عنوان یک مرد علمی ، فنی و آگاه به مسایل مخابرات دانست و گفت: ایشان قطعا در سمت مدیرعاملی شرکت مخابرات ایران، سیاست یکپارچه سازی را به عنوان یک اصل مورد قبول، اجرا خواهد کرد. چراکه همواره به موضوع FMC به عنوان یک ضرورت توجه ویژه داشته است.
در این جلسه، برات قنبری معاون برنامه ریزی وزارت ارتباطات و رییس جدید هیات مدیره شرکت مخابرات ایران نیز، با ابراز خرسندی از حضور در جمع همکاران قدیمی، اظهار داشت: چهل سال است که مباحث مخابرات را پیگیری می کنم و در تدوین برنامه های پنج ساله در طول سال های مختلف نقش داشته ام.
وی به جداشدن مباحث حاکمیتی، مدیریتی و مالکیتی در دوره جدید مدیریت مخابرات پرداخت و گفت: بر این اساس، تفاهم سهامداران در این زمینه حاصل شده و ما به عنوان بازوی اجرایی، مسوولیم که این موضوع را دنبال کنیم.
قنبری اظهار داشت: شرکت مخابرات ایران در حال حاضر نیازمند ساختار متوازن است؛ بنابراین باید پویا و به دنبال توسعه و اجرای برنامه های توسعه ای بود.
وی با بیان 7هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شرکت مخابرات ایران در بخش شبکه اظهارداشت: برنامه توسعه شبکه مخابرات در کشور قطعی شده است.
در ادامه این جلسه، پور رنجبر، عضو هیات مدیره شرکت مخابرات ایران، به انتظار مردم از هیات مدیره جدید این شرکت پرداخت وگفت: مخابرات مجموعه بزرگی است که با شهرت و اعتبار و برندی که دارد همه از آن توقع دارند. بنابراین فرصت سازی در مخابرات ضروری بوده و باید بتوانیم به تمامی این انتظارها پاسخ دهیم.

 چرخش 180 درجه ای نظر وزیر ارتباطات 
اما درحالی که مراسم تودیع و معارفه اعضای جدید و قدیم هیات مدیره شرکت مخابرات ایران در حال برگزاری بود، محمود واعظی نیز در حاشیه دیدارهای مرسوم دیپلماتیک خود در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع خبرنگاران از تصمیم جدید وزارت برای تعرفه های مخابراتی خبر داد. 
خبرگزاری دولت در این باره گزارش داد، وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات، در حاشیه دیدار با رییس اتاق صنعت استانبول تركیه گفت: به نظر می رسد هزینه 30 ریال برای هر دقیقه مكالمه و پرداخت 500 هزار ریال برای خرید یك خط تلفن در شرایط كنونی كم است و باید درباره آن بازنگری شود.
وی افزود: تعرفه های تعیین شده برای تلفن ثابت در سال های پیش موقتی بود و اكنون دنبال تغییر این تعرفه ها هستیم تا مخابرات نیز بتواند گام های توسعه ای خود را بهتر بردارد.به گفته وی، شركت مخابرات در چند ماه گذشته سرمایه گذاری های خوب و مناسبی را در بخش مخابراتی انجام داده است.
واعظی گفت: پس از تعیین اعضای هیات مدیره مخابرات و برگزاری نشست هایی در سازمان تنظیم مقررات امید است در یك ماه آینده تعرفه های تازه برای تلفن ثابت اعلام شود.
وی به نشست های متعدد با سهامداران شركت مخابرات درباره تعیین اعضای هیات مدیره این شركت پرداخت و گفت: هدف اصلی این نشست ها پایان دادن به مشكل های موجود و تعیین سیاست های بازنگری در تعرفه ها بود.
واعظی افزود: شركت مخابرات در سیاستگذاری های تازه یك شركت توسعه ای محسوب می شود و پیش از تعیین هیات مدیره جدید، نقشه راهی برای این شركت تدوین شده است تا اعضا بتوانند بدون هیچ مشكلی شرایط تازه ای را در این شركت ایجاد كنند.
به گزارش فناوران، شرکت مخابرات که سه سال پیش مشغول اجرای طرح یکسان سازی تعرفه در شبکه ارتباطات سیار بود، همزمان با رای شورای رقابت به دنبال افزایش تعرفه مکالمات تلفن ثابت بود که با نشستن محمود واعظی بر صندلی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات افزایش تعرفه های مخابراتی ملغی شد. 
واعظی افزایش تعرفه ها را منوط به نتایج طرح هم کدسازی این شرکت کرد. اما بعد از هم کدسازی و کاهش درآمدهای مخابرات بر اساس اجرای این طرح، نخست نداشتن برنامه منسجم توسعه ای را دلیل مخالفت خود با افزایش تعرفه عنوان کرد و بعد از آن نیز مشکلات مدیریتی را دلیل اصلی کاهش درآمدها و توسعه نیافتن مخابرات عنوان کرد. 

 معرفی پنجمین عضو هیات مدیره
بر اساس این گزارش دیروز همچنین بابک تراکمه، معاون تنظیم مقررات شرکت مخابرات ایران در حکمی از سوی سهامداران به عنوان عضو هیات مدیره شرکت مخابرات ایران معرفی شد. وی پیش از این معاون برنامه ریزی مدیرعامل شرکت مخابرات ایران  و مدیرعامل شرکت مخابرات استان هرمزگان بوده است.
برات قنبری که پیش از این مسوولیت هایی چون سرپرستی مرکز تحقیقات مخابرات ایران، معاونت فناوری اطلاعات وبرنامه ریزی وزارت پست و تلگراف وتلفن، معاونت ارتباطات و برنامه ریزی وزارت ارتباطات و عضو هیات مدیره بانک ملی را برعهده داشته؛ اکنون ریاست هیات مدیره شرکت مخابرات ایران را عهده دار است .
همچنین  رسول سراییان که در هیات مدیره جدید شرکت مخابرات ایران، سکان مدیرعاملی این شرکت را به دست گرفته است؛ پیش از این مسوولیت هایی چون رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مخابرات استان خراسان، رییس هیات مدیره شرکت مبین نت، عضو هیات مدیره و معاون توسعه شرکت مخابرات ایران و مدیر عامل و عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات سیار را برعهده داشته است.
مظفر پوررنجبرکه به عنوان نایب رییس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران انتخاب شد، پیش از این عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات سیار، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران و رییس هیات مدیره شرکت ارتباطات ثابت بوده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :