آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 181257
تاریخ انتشار : 12 اردیبهشت 1395 10:33
تعداد بازدید : 795

آمازون فروش کالا به سفارتخانه های ایران را متوقف کرد

شرکت آمریکایی آمازون با اذعان به فروش ۱۰۰هزار دلار کالا به سفارتخانه های ایران در سراسر جهان طی ۳ سال گذشته اعلام کرد قصد ندارد فروش به این حساب ها را در آینده ادامه دهد.

تسنیم- پایگاه اینترنتی گیک وایر نوشت: شرکت آمازون مشتریان وفاداری در داخل سفارتخانه های ایران در سراسر جهان دارد، اما این مشتریان دیگر از این پس نمی توانند از این غول تجارت الکترونیکی آمریکایی خرید کنند.
شرکت آمازون در اظهاریه سه ماهه خود خطاب به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا فاش ساخت که طی 3 سال گذشته بیش از 100 هزار دلار کالا به سفارتخانه های ایران و افرادی که «احتمالا برای این سفارتخانه ها کار می کرده اند» فروخته است.
در این اظهاریه به سفارتخانه های ایران در کشورهای ژاپن، آلمان، فرانسه، اسپانیا، اتریش و چین و یک هیات نمایندگی دولت ایران در فرانسه اشاره شده است.
در این اظهاریه همچنین آمده است: «محصولات فروخته شده شامل کتاب، موسیقی، سایر محصولات رسانه ای، لباس، لوازم خانه و آشپزخانه، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم اداری، دستگاه های الکترونیک و لوازم خودرو بوده است... ما قادر نیستیم به صورت دقیق سود خالص حاصل از این معاملات را محاسبه کنیم. ما قصد نداریم فروش به این حساب ها را در آینده ادامه دهیم».
این فروش ها شامل 900 دلار کالا «برای شخصی بود که بر اساس دستور اجرایی 13382 (رییس جمهور آمریکا) تحت تحریم بوده است». هدف از این دستور اجرایی بلوکه کردن دارایی افرادی بوده که در برنامه تسلیحاتی ایران نقش داشته اند. این افشاگری شرکت آمازون بر اساس قانون کاهش تهدیدات حقوق بشری ایران و سوریه انجام گرفته که بر اساس آن فعالیت اقتصادی شرکت های آمریکایی با ایران ممنوع است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :