آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18055
تاریخ انتشار : 23 آبان 1391 10:17
تعداد بازدید : 679

اعتراض اعضای کمیسیون IT مجمع عالی واردات به ممنوعیت واردات رایانه:

برای مقابله با تحریم، واردات IT را روان کنید

بیست و پنجمین جلسه کمیسیون کالا و تجهیزات رایانه ای مجمع واردات با حضور شرکت های بزرگ و تراز اول سخت افزاری صنف رایانه، برگزار شد.

روابط عمومی کمیسیون IT مجمع- در این جلسه فعالان حوزه سخت‌افزار با تاکید بر نقش اساسی و کاربردی رایانه به عنوان بستر توسعه و پیشرفت کشور، خواهان بازنگری در سیاست‌های منجر به محدودیت و ممنوعیت واردات این کالای استراتژیک شدند. به گفته حاضران، از آنجا که رایانه و فناوری اطلاعات، از اقلام مهم و با بالاترین الویت در سیاست‌های تحریمی کشورهای خارجی است، بنابراین لازم است به منظور خنثی‌سازی اثرات مخرب تحریم، مسوولان برای تسهیل و تسریع واردات در حوزه IT همراهی و همکاری کنند.
براساس این گزارش، اعضای کمیسیون فناوری اطلاعات مجمع عالی واردات نامه‌ای با امضای محمدحسین برخوردار رییس مجمع، خطاب به مسوولان ارشد وزارت صنعت، معدن و تجارت نوشتند. اعضا اظهار امیدواری کردند ارسال این نامه منجر به تغییرات اساسی و مثبت در سیاست‌های واردات کالاهای IT شود.
به گفته اعضای کمیسیون IT مجمع عالی واردات، به کارگیری رایانه در چندین طرح کلان ملی و زیربنایی چون کیف الکترونیکی دانش‌آموزی و تجهیز مدارس هوشمند، طرح ملی سلامت وزارت بهداشت و همچنین اتوماسیون اداری تمامی وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی، بر ضروری بودن کالاهای این حوزه، تاکید دارد.
در ادامه جلسه، کارگروه خدمات پس از فروش، خواهان تدوین ضوابط و آیین‌نامه‌های مربوط به این خدمات با مشارکت و هم‌فکری تشکل‌های دست‌اندرکار و آگاه بخش خصوصی شد تا پس از در نظر گرفتن تمام جزییات و ریزه‌کاری‌های مربوطه، برای تصویب به سازمان‌های نظارتی دولتی مانند سازمان حمایت از مصرف کننده، ارایه و پیشنهاد شود.
در رابطه با شرایط حاضر و به منظور غلبه بر مشکلات صنفی، کمیسیون به عنوان راه‌حلی برای افزایش قدرت و توانایی اعضا، پیشنهاد می‌کند کنسرسیوم‌های تجاری توسط شرکت‌های علاقه‌مند و هم‌سو تشکیل شوند.
همچنین در این جلسه معین شد که با اعلام فراخوان، امکان عضویت برای تمام متقاضیان، فراهم شود. شرکت‌های علاقه‌مند برای حضور و پیوستن به مجمع واردات و جلسات کمیسیون IT آن می‌توانند با دبیرخانه این مجمع، تماس بگیرند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :