آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18046
تاریخ انتشار : 23 آبان 1391 10:1
تعداد بازدید : 542

صدور مجوز ساخت یک بازی رایانه‌ای با محور مبارزه با مواد مخدر

“اولین گلوله” شلیک شد

بازی رایانه ای روایت افتخار (اولین گلوله) با محور مبارزه با مواد مخدر مجوز ساخت دریافت کرد.

خبرگزاری مهر- شورای صدور پروانه ساخت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برای یک بازی جدید با موضوع مبارزه با مواد مخدر پروانه ساخت صادر کرد.
این شورا پس از بررسی طرح ساخت بازی رایانه‌ای روایت افتخار (اولین گلوله) به نویسندگی حسین براتی، برای شرکت شیوا پرداز کرمان طراح این بازی، مجوز تولید صادر کرد.
این بازی به سبک اکشن سوم شخص بوده و برای کاربر تک نفره طراحی شده است. براین اساس و با توجه به منطقه جغرافیایی استان کرمان (جنوب شرقی کشور) دغدغه بسیاری از مردم و نیروی انتظامی قاچاق مواد مخدر در این استان است برای همین منظور و آگاهی بخشی به نسل جوان در زمینه مقوله مواد مخدر سازنده این بازی اقدام به طراحی بازی رایانه‌ای با موضوع مواد مخدر کرده است.
داستان بازی مربوط به یک مامور نیروی انتظامی است که در زمینه گروه قاچاق مواد مخدر به ایران تحقیق می‌کند و پس از کسب اطلاعات در زمینه این گروه وارد عمل می‌شود.
موضوع بازی رایانه‌ای روایت افتخار (اولین گلوله) مشابه خارجی ندارد و تنها در این بازی به آن پرداخته شده است.
فضای طراحی شده در این بازی واقعی است و بازی در منطقه جنوب شرق ایران اتفاق می افتد.
بر اساس اعلام شورای صدور پروانه ساخت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، پروانه ساخت صرفا یک مجوز اولیه برای تولید بازی است و تایید توانایی متقاضی در تولید محصول نیست. بنابراین پس از تولید، اخذ پروانه مالکیت و مجوز انتشار الزامی است.
متقاضیان دریافت پروانه تولید بازی‌های رایانه‌ای می‌توانند به وب‌سایت معاونت نظارت و ارزشیابی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به نشانی www.ebazi.org مراجعه و نسبت به دریافت و تکمیل فرم‌های مربوطه اقدام کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :