آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18020
تاریخ انتشار : 22 آبان 1391 1:35
تعداد بازدید : 665

احتمال خروج لوازم خانگی از فهرست ممنوعیت وارداتی

رییس کل سازمان توسعه تجارت گفت: احتمالا خودروهای کم مصرف و هیبریدی و برخی لوازم خانگی از فهرست ممنوعیت واردات خارج می شود.

ایرنا- حمید صافدل با بیان اینکه تعیین تکلیف نهایی کالاهایی که شامل ممنوعیت واردات می‌ شود تا پایان هفته صورت می‌ گیرد، گفت:خودرو و لوازم خانگی هم شامل این محدودیت‌ها می‌‌شود که هر دو بخش متفاوت است و استثنائاتی دارد. وی به بازنگری در ممنوعیت واردات لوازم خانگی اشاره کرد و افزود: انواع کولر، یخچال، تلویزیون و غیره در این لیست قرار دارند که با تفکیک هر کالا ممنوعیت نهایی در این بخش اعلام می‌ شود.
رییس کل سازمان توسعه تجارت در خصوص این که آیا این تصمیم در تناقض با تقاضای پیوستن به سازمان تجارت جهانی قرار ندارد، بیان کرد: ما این تناقض را قبول داریم، اما شرایط فعلی کشور اقتضا می‌ کند نگاه ما به تامین منافع ملی با در نظر گرفتن تمام وجوه آن باشد.
کالاهایی تولید داخل حتما شامل محدودیت واردات می‌ شود
رییس کل سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه ممنوعیت‌های اعمال شده برای واردات کالا بالغ بر 1500 ردیف تعرفه ای از 7500 ردیف تعرفه ای موجود را در بر می‌ گیرد، تاکید کرد: کالاهایی که توان تولید داخل آنها وجود دارد حتما شامل محدودیت‌ها می‌ شود.
وی افزود: اما ممکن است بخشی از این کالا‌ها را بتوان در داخل تهیه کرد و باقی نیازمند واردات باشد در بعضی موارد نیز سرمایه گذاری قابل توجهی در کشور صورت نگرفته است که در این گروه از کالاها تجدید نظر می‌ کنیم و متناسب با نیاز کشور اقدام به واردات این کالاها می‌ نمائیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :