آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18010
تاریخ انتشار : 22 آبان 1391 1:11
تعداد بازدید : 470

تفاهم نامه بیمه ای برای پوشش صادرات

تفاهم نامه بیمه مرکزی و سازمان توسعه تجارت به منظور گسترش پوشش های بیمه ای در حوزه صادرات و تجارت خارجی و ایجاد بستر های لازم برای تعامل بین فعالان این حوزه و صنعت بیمه، امروز به امضا رسید.

خبرگزاری فارس- ‌صبح دیروز تفاهم‌نامه همکاری بین «بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران» و «سازمان توسعه تجارت ایران» به منظور گسترش پوشش‌های بیمه‌ای در حوزه صادرات و تجارت خارجی و ایجاد بستر‌های لازم برای تعامل بین فعالان حوزه تجارت خارجی و صنعت بیمه و همچنین شناسایی ظرفیت‌های بلقوه در این زمینه منعقد شد. براساس این تفاهم‌نامه نیازهای بیمه‌ای فعالان تجاری کشور توسط سازمان توسعه تجارت شناسایی و در قالب پیشنهادات مشخص به بیمه مرکزی ارائه خواهد شد.
همچنین تبادل اطلاعات و دانش فنی در حوزه بیمه و تجارت خارجی و تعامل با بیمه مرکزی برای افزودن بندهای بیمه‌ای به موافقت‌نامه‌ها و تفاهم‌نامه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی، از دیگر محورهای این تفاهم‌نامه است. طبق بند 4 ماده یک این تفاهم‌نامه، زمینه لازم برای توسعه همکاری‌ها بین رایزنان بازرگانی و مستشاران بیمه‌ای توسط طرفین فراهم خواهد شد. براساس این گزارش برای اجرایی شدن محورهای همکاری و پیگیری‌های لازم تا حصول نتیجه، کارگروهی با حضور نمایندگان سازمان توسعه تجارت، بیمه مرکزی، اتاق بازرگانی ایران، صندوق ضمانت صادرات، سندیکای بیمه‌گران ایران و پژوهشکده بیمه تشکیل خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :