آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 17677
تاریخ انتشار : 17 آبان 1391 10:10
تعداد بازدید : 769

در پی به توافق نرسیدن سازمان نصر و شرکت سهامی نمایشگاه‌های آذربایجان شرقی

تبریزی ها برای برگزاری نمایشگاه به اردبیل هجرت کردند

سازمان نظام صنفی رایانه ای استان آذربایجان شرقی در فراخوانی از اعضای صنف فناوری اطللاعات برای حضور در نمایشگاه الکامپ اردبیل عوت کرد.

فناوران- در پی به توافق نرسیدن شرکت نمایشگاه‌های آذربایجان شرقی با سازمان نصر این استان برای مشارکت در برگزاری نمایشگاه فناوری اطلاعات، اعضای سازمان نصر آذربایجان شرقی تصمیم به برگزاری نمایشگاه فناوری اطلاعات در استان اردبیل کرده‌اند.
در این فراخوان آمده است:
«همان طور که مستحضرید، تبلور توانمندی اصحاب فناوری اطلاعات در سطح کلان، مرهون ارایه عینی دستاوردهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری متخصصان و فعالان این حوزه در بستر نمایشگاه‌ها با جلب مشارکت دست‌اندرکاران و عزم صنفی طیف‌های مختلف، به منظور حضور مختارانه بازدیدکنندگان در این فضای نمادین و رقابتی است.
به این منظور، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان آذربایجان شرقی با عنایت به عدم تمایل شرکت نمایشگاه‌های استان برای تعامل در برگزاری نمایشگاهی مقتدر و پرشور در سطح استان و اصرار بر سیاست‌های انحصارگرایانه خود، با وجود تنگناها و کاستی‌ها که فرصت کالبدشکافی آن در این مجال میسر نیست، اقدام به عقد تفاهم‌نامه همکاری و مشارکت در برپایی نمایشگاه کامپیوتر استان اردبیل کرده است.
حضور به‌هنگام بنگاه‌های اقتصادی مرتبط، محافل و تشکل‌های تخصصی در این آوردگاه، نیازمند حمایت از سوی شما همکاران محترم استانی است. علاوه بر این، شکل‌گیری نمایشگاه استان اردبیل، به عنوان یکی از استان‌های تحت پوشش سازمان نظام صنفی رایانه‌ای آذربایجان شرقی، در بازه زمانی 16 تا 20 آذر ماه در محل نمایشگاه‌های دایمی این استان به نحو مطلوب، مستلزم همراهی شرکت‌ها و فروشگاه‌های مجرب بوده و قطعا حضور پررنگ و مقتدر همکاران استانی و منطقه‌ای، چهره نوینی از مجموعه فناوری اطلاعات را در این منطقه از کشور عزیزمان، متجلی خواهد ساخت.
اهتمام مسوولانه اعضای محترم به توصیه و ترغیب پیش‌کسوتان صنف به مشارکت در این نخستین نمایش قدرت از مجاری سازمان، استعانتی است که ضرورت آن در این مقطع حساس و شرایط موجود، به خوبی احساس می‌شود. قطعا حضور آگاهانه شما، علاوه بر گشایش بازاری بکر و مناسب در منطقه شمال‌غرب کشور، موجب رونق نمایشگاه مذکور و منشا دلگرمی مضاعف دست‌اندرکاران خواهد بود.»
نکته جالب نبود سیاست واحد در برگزاری نمایشگاه در استان‌های مختلف در خصوص نحوه مشارکت بخش‌خصوصی است. چند سالی است که شرکت نمایشگاه‌های آذربایجان شرقی اصرار به برگزاری مستقل و بدون مشارکت سازمان نظام صنفی به عنوان تشکل صنفی و فراگیر بخش‌خصوصی کرده است. این درحالی است که در استان‌هایی مانند یزد یا اصفهان، مشارکت بخش‌خصوصی سبب برگزاری پربار و نتیجه‌بخش نمایشگاه شده است.
به هر حال هجرت شرکت‌های فعال فناوری اطلاعات استان آذربایجان شرقی به اردبیل، نه تنها چهره خوشی برای مدیران دولتی تبریز نخواهد داشت، که نمایشگاه استان رقیب را تقویت خواهد کرد.
گفتنی است قیمت هر متر غرفه در هشتمین نمایشگاه کامپیوتر، ماشین‌های اداری و دولت الکترونیک ایران (الکامپ اردبیل)، 30 هزار تومان تعیین شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :