آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 17675
تاریخ انتشار : 17 آبان 1391 10:4
تعداد بازدید : 2445

شنبه نه، همین حالا

برنده استارتاپ ویکند تهران وارد رقابت جهانی می شود

عصر امروز، ایران با افتتاح دومین استارتاپ ویکند در تهران به استقبال هفته جهانی کارآفرینی می رود تا تهران یکی از 120 شهر دنیا باشد که به این مناسبت رقابت های استارتاپ ویکند را برگزار می کنند.

فناوران- نهم نوامبر علاقه‌مندان به کارآفرینی در سراسر دنیا، هفته جهانی کارآفرینی را جشن خواهند گرفت. یکی از برنامه‌های این هفته که طی ده روز – تا نوزدهم نوامبر- در کشورهای مختلف برگزار می‌شود، استارتاپ ویکند است. محسن ملایری، مدیرعامل شرکت خاورزمین و عضو کمیته مشاوارن کنسرسیوم وب جهانی، یکی از ویژگی‌های دومین استارتاپ ویکند تهران را امکان شرکت برنده اول در رقابت جهانی استارتاپ ویکند اعلام کرد.
وی گفت: امسال به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی 120 شهر در جهان استارتاپ ویکند برگزار می‌کنند که برنده اول هر شهری می‌تواند وارد رقابت جهانی استارتاپ ویکند شود تا یک نفر به عنوان نفر اول استارتاپ ویکند جهانی انتخاب شود. ما با برگزاری دومین استارتاپ ویکند این امکان را برای شرکت کنندگان ایرانی فراهم کردیم تا بتوانند وارد رقابت جهانی استارتاپ ویکند شوند.
او توضیح داد: گروه برنده این دوره برای شرکت در رقابت جهانی 24 ساعت وقت دارد که یک ویدیو 90 ثانیه‌ای و یک شرح کوتاه از پروژه گروه خود در سایت جهانی آپلود کند. برنده از طریق رای گیری اینترنتی انتخاب می‌شو و جایزه چند ده هزار دلاری دریافت می‌کند.
برای دسترسی به اطلاعات بیشتر در مورد جایزه جهانی استارتاپ ویکند و برنامه‌های هفته کارآفرینی می‌توانید به سایت globalstartupbattle.org مراجعه کنید.
به گفته ملایری نزدیک‌ترین شهرها به تهران که در هفته جهانی کارآفرینی، برنامه استارتاپ ویکند خواهند داشت، شهر استانبول در ترکیه و سلیمانیه در عراق خواهد بود. وی گفت: تصمیم داریم روز اختتامیه با استفاده از اینترنت، ارتباط ویدیویی با چند شهر که روز نهم نوامبر برنامه استارتاپ ویکند خود را آغاز کرده‌اند داشته باشیم.
مدیرعامل شرکت خاورزمین خبر داد تعداد شرکت‌کنندگان استارتاپ ویکند پاییز تهران نسبت به استارتاپ ویکند تابستان کمتر است. او گفت: در اولین دوره از استارتاپ ویکند تهران که 15 تا 17 شهریور ماه برگزار شد 120 نفر شرکت کردند. برای دومین استارتاپ ویکند ما میزبان 90 نفر خواهیم بود. در این دوره 9 تیم طرح خود را معرفی خواهند کرد. کاهش تعداد شرکت کنندگان نه تنها در مدیریت زمان بلکه در مدیریت تیم‌ها به ما کمک خواهد کرد تا بتوانیم کیفیت برنامه را افزایش دهیم.
ملایری، مشاور جهانی دومین استارتاپ ویکند تهران را روین یومن معرفی کرد. روین یومن، کارآفرین و سرمایه گذار موفق نیوزیلندی است که به عنوان برگزارکننده، مشاور، مربی و شرکت کننده در برنامه های استارتاپ ویکند فعالیت کرده است.
از جمله تغییراتی که استارتاپ ویکند دوم با اول دارد و ملایری به آن اشاره کرد می‌توان به عملکرد حامیان این برنامه اشاره کرد. ملایری گفت: با توجه به حضور قوی برنامه‌نویسان در استارتاپ، بانک سامان در استارتاپ ویکند دوم تهران یکی از برنامه‌های خود را که واسط کاربری برای دسترسی ساده‌تر به داده‌های بانک سامان است را در تیم‌ها به آزمایش خواهد گذاشت. برای دریافت بازخوردها و نظراتی که تیم‌ها در مورد این برنامه دارند، نمایندگانی از سوی بانک سامان در تیم‌ها حضور خواهند داشت.
شعار دومین استارتاپ ویکند تهران “ شنبه نه! همین حالا!” است. این شعار طی برگزاری یک مسابقه اینترنتی در فیس‌بوک انتخاب شده است. ملایری درباره این شعار گفت: پشت گوش انداختن کار عادت بدی است که بین افراد دیده می‌شود. بسیاری از ما عادت داریم هر برنامه و کاری که می‌خواهیم انجام دهیم می‌گوییم از شنبه شروع می‌کنم. این شعار برای اینکه روی پرهیز از عقب انداختن کارها تاکید کنیم انتخاب شده است.


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :