آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 17660
تاریخ انتشار : 15 آبان 1391 12:3
تعداد بازدید : 666

بخت آزمایی دوباره غول نرم‌افزار در بازار موبایل

مایکروسافت دوباره دست به گوشی می شود

در حالی که مایکروسافت پیشتر بخت خود را در زمینه ساخت گوشی آزموده بود و موفق نشده بود، اما ظاهرا تصمیم دارد بار دیگر گوشی دیگری با نام برند خود راهی بازار کند.

eweek- شرکت مایکروسافت در حال برنامه‌ریزی برای ساخت گوشی تلفن همراهی است تا بتواند سهم بازارش را در بخش گوشی‌های تلفن همراه افزایش دهد.
البته هنوز مایکروسافت خبر رسمی درباره ساخت این گوشی منتشر نکرده اما گزارش‌ها حاکی است، مایکروسافت در حال رایزنی با شرکت‌های سازنده گوشی همچون نوکیا و HTC است تا ساخت بخش سخت‌افزاری آن را به یکی از این شرکت‌ها محول کند.
مایکروسافت که پس از عرضه ویندوزفون 8 خیلی به آینده این سیستم عامل امیدوار است، با دلگرمی و تکیه به استراتژی جدیدش به آینده می‌اندیشد.
استیو بالمر به تازگی جدیدترین نسخه نرم‌افزار ویندوزفون را روی گوشی‌های Lumia 920 و  HTC 8X معرفی کرد و امیدوار است ساخت گوشی‌های مبتنی بر ویندوزفون 8 سهم از دست رفته مایکروسافت را در برابر اپل و گوگل دوباره احیا کند. این شرکت رقابت خود را با این شرکت‌ها با ساخت تبلت Surface آغاز کرده است.
به گفته سخنگوی مایکروسافت، این شرکت امیدوار است که با شرکای سخت‌افزاری خود بتواند گوشی‌های ویندوزفون هشت را با کیفیت عالی به بازار عرضه کند.
بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، مایکروسافت در حال آزمایش گوشی هوشمندی با نام برند خودش است و احتمالا این گوشی نیمه اول سال 2013 عرضه خواهد شد.
به نظر می‌رسد ایده مایکروسافت برای ساخت گوشی با نام برند خود، از گوگل نشات گرفته که به ساخت گوشی‌های سری نکسوس پرداخت.
مایکروسافت تقریبا دو سال پیش دو مدل گوشی هوشمند ساخت که نتوانست موفقیت چندانی در بازار به دست بیاورد و دوباره قصد دارد از سری Surface گوشی هوشمندی به بازار بیاورد.
مایکروسافت زمانی با سیستم عامل ویندوز موبایل 80 درصد سهم بازار را در اختیار داشت، اما با روی کار آمدن اپل و گوگل تقریبا کل سهم‌اش را به این دو غول آمریکایی واگذار کرد. چندین سال این شرکت برای ساخت سیستم عامل موبایلی تلاشی نکرد، اما سال گذشته برای به دست آوردن سهم‌اش دوباره دست به ساخت سیستم عامل ویندوزفون 7 زد، که باز هم موفقیتی عایدش نشد، اما امسال با ویندوزفون هشت امیدوار است بتواند سهم قابل توجهی از بازار را به خود اختصاص دهد. از سوی دیگر رقبایی همچون اپل و گوگل که فقط به ساخت نرم‌افزار موبایلی مبادرت نکرده‌اند، و اقدام به ساخت گوشی تلفن همراه هم کرده‌اند، مایکروسافت را تحریک کرده‌اند که ساخت گوشی هوشمندی را به دست بگیرد.
با این حال هنوز مشخص نیست که مایکروسافت با کدام شرکت سازنده گوشی‌ اقدام به ساخت گوشی با نام برند خود کند.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :