آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 17652
تاریخ انتشار : 15 آبان 1391 11:50
تعداد بازدید : 495

وزیر ارتباطات:

سهام ایرانسل باید در بورس واگذار شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از قطعی بودن واگذاری 21 درصد سهام ایرانسل در بورس خبر داد و گفت: منتظریم شرایط برای واگذاری این سهام آماده شود و سپس اقدام کنیم.

خبرگزاری فارس - رضا تقی‌پور در پاسخ به اینکه واگذاری 21درصد سهام ایرانسل حدود یک سال است در کمیسیون تنظیم مقررات مطرح شده و هنوز نتیجه آن اعلام نشده است، افزود: وضعیت کاملا مشخص است و باید این سهام واگذار شود.وی گفت: منتظریم شرایط اقتصادی برای واگذاری 21 درصد سهام ایرانسل مناسب شود و سپس آن را برای واگذاری آماده کنیم.

اعلام واگذاری قطعی سهام ایرانسل به سهام‌داران
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در این‌باره گفت: حدود یک ماه پیش موضوع قطعی بودن واگذاری 21 درصد سهام ایرانسل در بورس به اطلاع سهام‌داران ایرانسل رسید و باید با مذاکره بین رگولاتوری و سهام‌داران روی زمان عرضه توافق شود.محمد علی فرقانی، معاون وزیر ارتباطات در توضیح چگونگی انجام این واگذاری گفت: این کار براساس توافق بین رگولاتوری و سهامداران ایرانسل انجام خواهد شد.معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: ما این موضوع را به سهام‌داران ایرانسل یادآوری کردیم و باید با مذاکره برای زمان عرضه این شرکت در بورس توافق کنیم.رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ادامه داد: هنوز این اتفاق نیفتاده و باید این توافق حاصل شود.
وی در پاسخ به این سوال که موضوع قطعی بودن واگذاری سهام ایرانسل در بورس، به اطلاع سهام‌داران ایرانسل رسیده است، گفت: بله این موضوع به اطلاع سهام‌داران اپراتور دوم رسیده است.معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه “با توجه به گفته مدیران ایرانسل، استعلام در خصوص الزام یا اختیار واگذاری ایرانسل در بورس، بیش از یک سال پیش از رگولاتوری صورت گرفته، پاسخ رگولاتوری چه زمانی به اطلاع ایرانسل رسیده است”، گفت: در حدود یک ماه پیش موضوع قطعی بودن واگذاری 21 درصد سهام ایرانسل در بورس را به اطلاع سهام‌داران ایرانسل رسانده‌ایم.
رییس سازمان رگولاتوری افزود: با توجه به اینکه باید روی زمان عرضه در بورس توافق شود، رگولاتوری منتظر اعلام نظر سهام‌داران ایرانسل است.
گفتنی است، در آبان ماه سال گذشته در جریان مراسم پنجمین سال راه‌اندازی شبکه ایرانسل، موضوع واگذاری 21 درصد سهام ایرانسل در بورس مطرح شد.علیرضا قلمبر دزفولی در آن زمان با ارایه توضیح کاملی، پاسخ داد: واگذاری 21 درصد سهام ایرانسل در بورس که در الحاقیه پروانه ایرانسل هم آمده، مربوط به ترکسل است و نه ایرانسل.
وی گفت: موضوع الزام یا اختیار واگذاری 21 درصد سهام ایرانسل در بورس از رگولاتوری استعلام شده و ایرانسل منتظر پاسخ رگولاتوری است.
در روز اول آبان ماه امسال و در جریان مراسم ششمین سال راه‌اندازی ایرانسل، این سوال بار دیگر مورد پرسش قرار گرفت و دزفولی در پاسخ گفت که در این زمینه ایرانسل همچنان منتظر پاسخ رگولاتوری است.
این در حالی است که بنا بر گفته رییس رگولاتوری، پاسخ این استعلام و تکلیف قطعی بودن واگذاری 21 درصد سهام ایرانسل در بورس حدود یک ماه پیش به اطلاع سهام‌داران این شرکت رسیده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :