آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 17651
تاریخ انتشار : 16 آبان 1391 11:48
تعداد بازدید : 514

معاون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات:

سهم فرکانس اپراتورها تغییر می کند

معاون بررسی های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره تغییرات فرکانس اپراتورها، گفت: هنوز تغییری ایجاد نشده اما در حال حاضر باند اختصاص داده شده به اپراتورها، عادلانه نیست.

ایسنا- لطف‌الله سبوحی با بیان این مطلب افزود: اپراتور اول تلفن همراه بیشترین سهم فرکانسی و اپراتور سوم کمترین سهم فرکانس را دارد.
وی گفت: باید این مهم را مدیریت کنیم و شرایط رقابتی را نیز برای آنها فراهم کنیم اما این کار سختی است و یک اپراتور حاضر نیست باند پهن فرکانسی را از دست دهد. اما اگر قرار باشد امکاناتی را ارایه کنیم، سعی می‌شود به‌ازای آن مشکلات را حل و تصمیم‌هایی بگیریم.
سبوحی‌ گفت: اگر قرار باشد طیف‌های جدیدی اختصاص دهیم، به اپراتوری می‌دهیم که اکنون امکانات کمتری دارد، اما باید دید خود اپراتور کدام روش را به صرفه می‌داند.
گفتنی است، سبوحی همچنین در همایش ملی خدمات چندرسانه‌ای بر بستر باند وسیع، از سیاست‌گذاری تا اجرا، نیز به این نکته اشاره کرد و افزود: در نسل دوم مقررات‌گذاری عمدتا به سمت ایجاد رقابت در شبکه‌های زیرساختی می‌رویم و در این میان منظور شرکت ارتباطات زیرساخت نبوده و منظور شبکه‌های موازی‌اند که رقابت با لایه‌های پایین‌تر است و همچنین توسعه دسترسی و واگشایی کابل مسی است که کماکان با این موضوع دچار مشکل هستیم.
وی در ادامه با اشاره به اینکه نسل سوم برای رقابت در حوزه خدمات است، گفت: برخی کشورها و مجامع معتقدند شبکه‌ها باید به صورت مشترک استفاده شوند و شبکه نباید در اختیار متولی خاص باشد و برخی دیگر نیز معتقدند دولت باید شبکه را به عنوان زیرساخت حفظ کند و امکان ارایه خدمات به لایه‌های پایین‌تر دهد که در این میان موضوع مهم کمبود طیف فرکانس میان اپراتورها که موضوع حادی است، مطرح می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :